Як "сидять" колишні правоохоронці та довічно ув'язнені?
У Менській виправній колонії №91.

На території Чернігівської області розташовано шість установ виконання покарань. Дві з них – у Менському районі. Це Домницький виправний центр №135 та Менська виправна колонія №91. Також на території району розташований підрозділ кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в області, в якому на обліку перебуває 37 громадян, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Про це повідомив старший прокурор прокуратури Менського району Сергій Штаба.

За його словами, під застосування Закону України «Про амністію у 2014 році» підпадають 35 осіб у Домницькому ВЦ №135, 146 засуджених – у Менській ВК №91 та п’ять громадян з обліку кримінально-виконавчої інспекції.

Закон України «Про амністію у 2014 році» набрав чинності 19 квітня, його виконання покладено на суди.

Звільненню від відбування покарання підпадають особи, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми; жінки, вагітні на день набрання чинності Законом; особи, не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами; особи, яких на день набрання чинності Законом в установленому порядку визнано інвалідами першої, другої чи третьої груп, а також хворими на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання, СНІД та інші тяжкі хвороби, що перешкоджають відбуванню покарання; особи, які на день набрання чинності Законом досягли пенсійного віку; ветерани війни, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи; особи, які на день набрання чинності Законом мають одного чи обох батьків, що досягли 70-річного віку або визнані інвалідами першої групи, за умови, що в цих батьків немає інших працездатних дітей та ряд інших категорій осіб.

Законодавством передбачено, що особи, засуджені за вчинення злочину, які відповідно до закону про амністію підлягають звільненню від відбування покарання, звільняються не пізніш як протягом трьох місяців після опублікування закону про амністію, тобто, до 19 липня 2014 року.

Коментарі закриті.