Менянин Дмитро Правило про насіння знає все, бо він не лише підприємець, а й агроном з вищою освітою. Нині Дмитро Дмитрович у власному магазині може кваліфіковано відповісти на будь-яке запитання своїх покупців, дати добру пораду щодо вибору потрібного сорту.
Менянин Дмитро Правило про насіння знає все, бо він не лише підприємець, а й агроном з вищою освітою. Нині Дмитро Дмитрович у власному магазині може кваліфіковано відповісти на будь-яке запитання своїх покупців, дати добру пораду щодо вибору потрібного сорту.

Ще зима порошить снігом, а в оселях городників вже починає закипати новий сезон: перевіряється наявне насіння, уточнюється його потреба, оселяються на підвіконнях ящички з розсадою. Вже у лютому час сіяти перець.

На колір і смак

Придбати потрібний сорт насіння перцю зараз не проблема – і на базарі, і в спеціалізованих магазинах вибір дуже широкий (найпевніше, звичайно ж, у спеціалізованих магазинах).

Слід лише визначитися, який і коли урожай вам потрібен. Для любителів цієї культури, які мають достатньо землі, універсальний варіант – мати мінімум по два різнокольорові сорти ранніх, середніх і пізніх. Тоді на вашому столі довгий час будуть і барвисті вітамінні салати з перчику, і красива та смачна консервація.

Перед тим, як купувати насіння на базарі, уважно розгляньте сам пакетик. Якщо на ньому відсутня інформація про термін придатності насіння, фірму-виробника, особливості пропонованого сорту або порушена цілісність пакетика чи він занадто вицвілий – краще не беріть. Бо виручите або недобросовісного фірмача, який випустив підробку, або нерозторопного продавця, котрий кілька сезонів продає одне й те ж насіння, а в міжсезоння зберігає його не правильно.

Кому як зручніше

Досвідчені городники знають, що перець не любить пересадок – у нього дуже ніжна коренева система. Через це багато хто сіє по дві – три насінинки відразу в невеличкі горщики, а потім залишає там одну найсильнішу, таким чином не вдаючись до пікіровки маленьких рослинок.

До речі, щодо горщиків. Як правило, їх треба купувати багато. Але є й дешевший спосіб. Підберіть невисокий ящик чи коробку. Знайдіть або зробіть циліндр, який би відповідав бажаному розміру горщика (обрізок пластикової, твердої картонної чи залізної труби, алюмінієва баночка з-під зеленого горошку з акуратно вирізаним дном) – це буде шаблон. Із старої плівки, якою прикривали парник чи грядку, наріжте стрічок шириною, яка дорівнює висоті вашого шаблона + його радіус. А далі просто кладете шаблон на край стрічки, обгортаєте його з «запахом», відрізаєте. Дно підгортаєте всередину, ставите в куточок ящика, притримуючи плівку, щоб не розгорнулася, насипаєте ґрунт і акуратно забираєте шаблон. Кожну наступну «посудинку» ставите щільно до попередніх – таким чином в загальному ящику кожна рослинка матиме свою «житлоплощу», з якою й переселиться на грядку.

Щоб віддячив – треба няньчитись

Щоб розсада перцю вдалася (при висаджуванні на грядку має бути міцне стебло висотою 15 – 25 см, 8 – 12 справжніх листочків і невеликі бутони), слід забезпечити їй гарне освітлення і оптимальну температуру. Тож холодне підвіконня треба утеплити, підклавши під ящик, наприклад, пінопласт, а за браком сонячного світла влаштувати доосвічування.

Поливати краще підігрітою талою або дощовою водою. І, звичайно ж, підгодовувати добривами, бажано з природних компонентів, яких, до речі, також сьогодні дуже широкий вибір.

Коментарі закриті.