траваСпалювання опалого листя та сухої рослинності призводить до значного забруднення повітря. При згоранні рослинних залишків в атмосферне повітря виділяються продукти згорання, які містять: пил, оксиди азоту, важкі метали та безліч канцерогенних сполук, які негативно впливають на здоров’я людини та стан навколишнього природного середовища, пише ПіК.

Крім безпосередньої загрози здоров’ю людини спалювання залишків сухої рослинності призводить до руйнації родючого шару ґрунту та зменшення його якісного стану. Вогонь знищує насіння і коріння рослин, пошкоджує коріння та стовбури дерев та вбиває корисну фауну. Коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт, а при згоранні утворюється зола і таким чином із року в рік родючий шар ґрунту все більше бідніє.

Також існує загроза виникнення пожеж та знищення житлових будинків, як наслідок завданні значної матеріальної шкоди.

На сьогоднішній день законодавством України передбачено адміністративну відповідальність за зазначене порушення. У відповідності до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне випалювання рослинності та її залишків тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн.) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190-1700 грн.).

З метою зменшення негативного впливу на стан атмосферного повітря Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області проводяться рейдові перевірки щодо виявлення громадян, які допускають спалювання опалого листя. При встановлені фактів порушення до винних осіб будуть застосовуватися зазначені заходи адміністративного впливу.

Коментарі закриті.