самолікуванняБлагодійні внески, які лікарні просять сплатити пацієнтів за надання медичної допомоги, не є обов’язковими. Принаймні, з юридичної точки зору…

Цю очевидність під час брифінгу в облдержадміністрації підтвердив начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш.

– Лікарі повинні запитувати пацієнта, наскільки той може допомогти лікарні, – сказав Гармаш. – Багатий має платити за бідного, я так вважаю. Благодійні внески не є обов’язковими і лікар повинен надати пацієнту допомогу без будь-якого зв’язку з такими внесками.

У разі ж, якщо медичний працівник відмовляється надавати допомогу хворому, той має право звернутися до відповідних органів щодо покарання лікаря.

– Є відповідна стаття «ненадання допомоги хворому медичним працівником», – пояснив чиновник. – Це питання контролюється. Якщо дійсно виникає якесь непорозуміння, то пацієнти мають звертатися до керівництва відповідної лікарні або лікувального закладу.

Чернігівців лікують дешевше, аніж донеччан?

53 мешканці Донеччини, які страждають на гостру ниркову недостатність і «прив’язані» до процедури гемодіалізу, виявили бажання переїхати «на ПМЖ» до Чернігівщини та проходити лікування в нашій обласній лікарні.

Про це минулого тижня повідомив Сергій Журман, заступник голови Чернігівської ОДА.

Ця хвороба практично невиліковна та потребує від пацієнта тричі на тиждень проходити процедуру гемодіалізу (позаниркового очищення крові). Це обов’язково для продовження його життя.

Грошей на лікування донецьких пацієнтів у бюджеті нашої області не передбачено (сама процедура є безкоштовною для пацієнтів), але вони передбачені у бюджеті Донецької області, де хворі перебували на момент його прийняття.

Зі слів Журмана, ОДА звернулася офіційним листом до своїх донецьких колег з проханням перерахувати заплановані на лікування «іммігрантів» гроші – 12,4 мільйона гривень.

Надень пізніше, підчас брифінгу в ОДА, начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш поінформував, що на початок року на Чернігівщині проживали й лікувалися гемодіалізом 201 хворий на гостру ниркову недостатність. В бюджеті області на 2014 рік для цього передбачено 30 мільйонів гривень. Тобто з розрахунку 1060 гривень за одну процедуру.

Виходячи з останніх чисел, щонайбільше піврічне лікування «донецьких» (вони ж ще не переїхали) мало б коштувати Чернігівщині близько 4 мільйонів гривень. А просять на це у Донецької ОДА 12,4 мільйона.

Прокоментувати різницю (8,4 млн. грн.) Петро Гармаш відмовився. Послався на те, що його управління фінансовими питаннями не займається. Натомість Сергій Журман, розповідаючи про бажання 53 донецьких хворих, сказав, що листа до Донецької ОДА підготувало… управління Гармаша.

Семен Сокира, “Чернігівщина” №27 (479) від 3 липня 2014

Коментарі закриті.