зноПро це свідчить висока явка випускників на пункти тестування, що на 1—2% вище за загальноукраїнський показник. А з тестування із всесвітньої історії, яким розпочався третій тиждень основної сесії, взагалі різниця склала понад 6%: по області показник 85%, загальноукраїнський — 78,7%.

Про це «Відомостям» повідомила заввідділу моніторингу якості освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти ім. К.Д. Ушинського Інна Кузьменко.

За її словами, цьогоріч наші абітурієнти стали не тільки активнішими, але і більш зібраними — з початку основної сесії ЗНО не було жодного запізнення на пункти тестування. Також не було зафіксовано й випадків, коли абітурієнти забували необхідні документи. Хоча і був зафіксований один інцидент із дівчиною, яка змінила паспорт, але не мала ані довідки з міліції, а ні з Київського регіонального центру оцінювання якості освіти про зміну персональних даних, тож була позбавлена права складати тестування.

Апеляцій, за словами фахівця, не було, ЗНО проходить в області без організаційних порушень. А ось поодинокі випадки порушень з боку абітурієнтів все ж траплялися. Деяким учасникам завадили скласти тести мобільні телефони, навушники, флешки, котрі вони намагалися пронести до пунктів тестування та використовувати під час підготовки. Усі ці технічні засоби передавання та отримання інформації з допомогою металошукачів були виявлені службою охорони під час технічних перерв — цьогорічних ноу-хау ЗНО.

Таких «шукачів удачі», за словами Інни Ігорівни, було у перші півтора тижня від початку ЗНО від двох до шести з різних предметів (мається на увазі всі пункти тестування області). Всі вони позбавлені права складати ЗНО з цих предметів у поточному році. В останні дні гратися з долею ніхто не хоче. «Мабуть, бачать, що безкарно пронести електроні шпаргалки неможливо, тож навіть не намагаються це робити», — каже Інна Кузьменко.

Нагадаємо, що основна сесія проведення зовнішнього незалежного оцінювання триватиме до 27 червня. Офіційне оголошення результатів ЗНО відбуватиметься від 19 червня до 8 липня. Всього по області зареєстровано 7803 бажаючих взяти участь у ЗНО-2014, із них 5975 — випускники цього року.

Коментарі закриті.