Програму оновлення та розвитку Менського зоопарку – єдиного в Україні, розташованого в сільській місцевості, ухвалила друга сесія Чернігівської обласної ради шостого скликання. Метою цього документу є збереження зоопарку як унікального об’єкта природоохоронного і масово-освітнього значення та улюбленого місця відпочинку мешканців області, повідомляє “Укрінформ”.

За інформацією начальника головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської ОДА Сергія Мойсієнка, необхідність прийняття Програми зумовлена тим, що будівлі і споруди зоопарку зведені понад 30 років тому і не відповідають умовам утримання тварин та умовам праці співробітників установи. Потребує реконструкції басейн морських котиків з прибудовою павільйону та літнього вольєра для екзотичних тварин і птахів (крокодилів, пеліканів, рожевих фламінго та ін.), є необхідність прокладання водогону. Окрім цього, в зоопарку планують провести роботи з благоустрою території, розширити і перепланувати експозиційні зони, поповнити колекцію тварин тощо.

Діятиме Програма з 2011-го до 2015 року, і за цей час на зоопарк передбачається спрямувати 14,4 млн. грн: 13,6 млн. – з обласного бюджету і 840 тис. грн. – з інших джерел.

Менський зоологічний парк загальнодержавного значення був створений в 1977 році і розташований майже на 9 гектарах. Колекція тварин тут налічує 800 особин 124-х видів, 32 з яких занесені до Червоної книги України та Міжнародної Червоної книги. Щорічно зоопарк відвідує до 50 тис. відвідувачів.

Фото сайту gorod.cn.ua

Коментарі закриті.