На Менщині вже 14 прийомних сімей
Світлана Іванівна та Юрій Валеріанасович Смілінгіси з Мени вже п’ятий рік виховують прийомну донечку Оксанку. Цьогоріч Світлана Іванівна
з нагоди Дня усиновлення отримала від голови облдержадміністрації подяку.
Нині у Менському районі створено 14 прийомних сімей, в яких виховується 18 дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку кандидатів в усиновлювачі у службі у справах дітей перебуває одна сім’я.

Про це «Нашому слову» повідомила начальник служби у справах дітей Менської райдержадміністрації Тамара Песоцька.

Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є їх передача на виховання в сім’ю – на усиновлення, під опіку, піклування, у прийомні сім’ї.

На первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 107 дітей зазначеної категорії. З них влаштовані: під опіку або піклування – 62, у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу – 14, в державні дитячі заклади – 31.

З початку цього року на облік взято 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опіку чи піклування влаштовано десять. Одну дитину направлено у державний заклад за заявою матері до надання їй статусу дитини-сироти. Ще одна перебуває в лікарні. Дитина, яка має інвалідність, усиновлена громадянами США.

– На виконання соціальних ініціатив Президента України по всій країні додатково залучено до роботи 12 тисяч фахівців соціальної допомоги сім’ям з дітьми для вчасного виявлення кризи в сім’ї та попередження соціального сирітства, – зазначає Тамара Песоцька. – Указом Президента затверджено Національну стратегію профілактики соціального сирітства до 2020 року. Державна політика зараз спрямована на те, щоб кожна людина, яка хоче усиновити або взяти на виховання дитину-сироту і при цьому відповідає вимогам законодавства, мала можливість отримати якісні адміністративні і соціальні послуги.

Коментарі закриті.