За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств на Чернігівщині проживає 445,6 тис. домогосподарств (3%  від  загальної  кількості  домогосподарств  країни), з яких майже 60% – у міських поселеннях, – головне управління статистики у Чернігівській області.

Серед регіонів найбільше міських домогосподарств у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях – від 84% до 68,2%. У Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській та Вінницькій областях переважають сільські домогосподарства – 59,4% – 52,8%.

Серед домогосподарств Чернігівщини третина складається з двох осіб та майже 30% – одинаки (один із найбільших показників в Україні). Великих родин, в яких  чотири і більше особи, в області лише 16,7%. Для України в цілому найбільш характерні домогосподарства з двох осіб (32,8%). У Закарпатській області частка одинаків найнижча в країні (12,6%), а частка домогосподарств із чотирьох осіб і більше – найвища (48,1%).

Середній розмір домогосподарства в області становить 2,32 особи (в Україні – 2,59). Серед країн ЄС найвищий середній розмір (за даним 2013р.) був  у  домогосподарств  Словаччини  (2,9  особи),  а  найменший  –  у Данії  (1,9 особи).

Коментарі закриті.