monetyВіднині 164 старовинні монети поповнили фонди національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Нумізматичну колекцію передали співробітники Чернігівської митниці Міндоходів за рішенням Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

Шлях монет до музею був непростим… Затримали колекцію минулого року співробітники митниці спільно з прикордонниками у пункті пропуску «Нові Яриловичі» на українсько-білоруському кордоні. Подружжя з Санкт-Петербургу намагалось вивезти монети з України незаконним шляхом.

За кермом автомобіля знаходилась дружина, яка скерувала авто на «зелений коридор». Проте її сподівання уникнути митного огляду не виправдались. Співробітники пункту пропуску, проаналізувавши наявні ризики, запропонували громадянці перемістити автомобіль на смугу поглибленого контролю і провели ретельний огляд речей та транспортного засобу.

Колекція монет знаходилась в салоні автомобіля у чорній сумці. Найдавніша – польська «3 гроша» – викарбувана майже 4 століття тому.

За оцінкою експертів усі монети мають історичну цінність, а 17 з них відносяться до рідкісних і визнані культурними цінностями. За цими монетами можна вивчати історію. Найбільшу історичну та культурну цінність мають: польська срібна монета «3 гроша» 1621 року; три мідні монети «5 копъекъ» 1726-1727 років – випущені за часів правління імператриці Катерини І; «5 копъекъ» 1730 року та п’ять мідних монет «Полушка» 1731-35 років викарбувані за часів правління імператриці Анни Іоанівни; мідна «Копъека» 1800 року часів імператора Павла І та шість мідних монет номіналом «Полкопейки» часів СРСР (1925-1928 рр.).

Отже, ще одна старовинна колекція поповнила зібрання національних фондів і згодом чернігівці та гості міста, відвідавши експозиції заповідника, зможуть з нею ознайомитися.

Коментарі закриті.