Вибори-290Декілька відеосюжетів з місцевих виборів по дільницях в Мені 25 жовтня 2015 року.

Вибори та їх результат є наслідком того, що відбувалося раніше. А що раніше відбувалося в Мені? Автор цього матеріалу неодноразово піднімав і на громадській раді, і безпосередньо перед керівництвом району питання про необхідність розвитку громадянського суспільства та демократії. На жаль, почутим і підтриманим не був.

Вибори – це дуже гарний інструмент для суспільно високоосвічених людей, з допомогою них вони встановлюють корисні для розвитку суспільства і покращення життя кожного норми та правила суспільних взаємовідносин.

А якщо люди такими не є, приміром, через довготривале правління тоталітарного комуністичного та посткомуністичного режиму? Тоді суспільно-політичний простір заповнює популізм та демагогія, з допомогою котрих до керівництва суспільством приходять найгірші.

Прикладом можуть слугувати події сторічної давнини, коли до влади прийшов комуністичний режим в Росії, а потім і в Україні та фашистський режим в Німеччині. Звісно, таке порівняння раніше могло б здатися перебільшенням, але нині, після подій в Криму та на сході України, воно є доречним.

Що далі? Зростання закритості правлячого режиму, його криміналізація, попрання свободи слова і, як закономірний результат, деградація та руйнація життя людей. Звісно ж, це все під ультра-патріотичну тарабарщину.

Що робити автору в цих умовах? Діяти проти волі людей і намагатися розвивати громадянське суспільство? Чи не заважати людям котитися в прірву трагедій? Думаю. Одному протистояти проти волі суспільства, хоч та воля для самого суспільства і не є корисною, навряд чи доцільно.

А з іншого боку деякі політичні сили вже в серпні направляли додому до автора бандитів для залякування, щоб не ходив на зібрання за їхньою участі та не висвітлював їхню діяльність.

Можливо, ми ще не досягли дна, можливо, ще багато різних трагедій нам потрібно пережити для того, щоб зрозуміти – доки ми не навчимося жити у відповідності до спільно вироблених та корисних всьому суспільству норм життя, а не згідно волі обраних правителів, доти умови нашого життя погіршуватимуться.

Сумно…

 

Коментарі закриті.