мв

Мінералка – навіть слово це уже охолоджує у спеку. Та й восени чи взимку мінеральна вода на нашому столі – бажаний гість.

Як не помилитися, вибираючи мінеральну воду, розповіла начальник науково-виробничої лабораторії з випробування харчової продукції та продовольчої сировини ДП “Чернігівстандартметрологія” Наталія Коновець.

Щодня чи за призначенням

Перш за все – що таке мінеральна вода. В Україні такими називають води з мінералізацією більше ніж 1 грам на кубічний дециметр. Якщо менше – це вже не мінеральна вода, а питна або природна столова.

Столова лікувальна вода має рівень мінералізації від 1,0 до 8,0 г/куб. дм. Її можна застосовувати як лікувальний напій за призначенням лікаря або як столовий напій, але не щодня.

Лікувальна вода (мінералізація понад 8,0 г/куб. дм) не підходить для тамування спраги. Її можна застосовувати лише за призначенням лікаря і у прописаній ним кількості. Така вода чинить потужний вплив на організм.

Природна чи штучна

Мінеральні води поділяють на природні та штучно мінералізовані.

В принципі, будь-яка натуральна вода містить комплекс мінералів, солей. Однак їх склад та кількість можуть бути різними і залежать від багатьох чинників: і складу ґрунту, і глибини видобутку, і розташування. В Україні близько півтисячі джерел мінеральних вод.

Природною називається мінеральна вода, видобута з землі.

При цьому вода вважається джерельною тільки тоді, коли її хімічний склад збігається зі складом води джерела, і якщо вода розлита не далі ніж 50 метрів від місця видобутку.

Джерельна вода може бути очищена фільтрами: механічними та піщаними. Як правило, якоїсь глибокої спеціальної очистки видобута з підземного джерела вода не потребує, ніяких зайвих мікроорганізмів чи хвороботворних бактерій вона не містить.

Штучно мінералізована вода – це звичайна вода з водогону. Спочатку вона проходить глибоке очищення, а потім штучно насичується мікроелементами. Так можна створити воду будь-якого мінерального складу, але корисної мікрофлори вона не міститиме. Виходить просто розчин солей, вживати який щодня небажано.

Мінеральні води Чернігівщини

У нашої області великий мінерально-сировинний потенціал. Запаси підземний мінеральних вод підраховані на 2-х родовищах. А у 20 родовищах є прісні підземні води.

Зокрема, мінеральну воду видобувають в урочищі Остреч, поблизу міста Мена. За своїм складом вона аналогічна кримським мінеральним водам.

Друге джерело видобутку – на території санаторію “Десна”, село Ладинка. За своїми властивостями місцева мінеральна вода ідентична до вод знаних курортів Єсентуки та Стара Роса.

Мінеральні води Чернігівщини відносяться до типу мало-мінералізованих (2-5 г/л) лікувально-питних.

Якісна чи ні?

Щоб убезпечити себе від купівлі неякісного продукту, варто уважно прочитати написане на етикетці. Там має бути вказаний нормативний документ, за яким виготовляється мінеральна вода.

Зверніть увагу – це природна мінеральна вода або штучно мінералізована. Який рівень мінералізації вона має? Якщо високий – таку воду краще вживати за призначенням лікаря.

Взагалі будь-яка мінеральна вода має обмеження у вживанні та показання. Їх також зазвичай вказують на маркуванні.

За матерілами прес-служби ДП “Чернігівстандартметрологія”.

Коментарі закриті.