Мену і район затягує димом. Горять листя і торф
Пожежники на гасіння торфу під Феськівкою навіть мотопомпу залучили.
Вже більше тижня місто і села Менського району затягує димом. Скаржаться люди, алергетикам та астматикам хоч із дому не виходь, випрана та вивішена надворі білизна тхне попелищем.

І листяна біда, і торф’яна

– Першопричиною «димової завіси» є безвідповідальність громадян, – пояснює начальник Менського РВ УДСНС України в Чернігівській області Денис Луговський. – Суха погода дала змогу палити листя та сміття, чим багато жителів Менщини і скористалися. Випалюють суху траву на пасовищах. Під Феськівкою, наприклад, це здійс­нювали кілька разів, аж поки не загорівся торф’яник. Чергові зміни виїжджають на такі виклики по кілька разів на добу.

Як довідалася найближча газета, 30 жовтня від чийогось недопалку чи, вибачте, дурної голови загорівся торф ще й під Ленінівкою. Однак висловлюючи невдоволення на те, що дихати нічим, люди продовжують розкладати димні багаття на городах та попід дворами.

Без результату

Екологи наполягають на тому, щоб спалювання припиняли міліціонери, як це зазначено у їхніх інструкціях. Дійсно, займатися цим повинні працівники міліції та уповноважені особи.

– На даний час із працівників міліції створено групи по відпрацюванню населених пунктів з питань самовільного спалення залишків рослин, – повідомила інспектор райвідділу УМВС по зв’язках з населенням та громадськими формуваннями Лариса Кулич. – Проводять профілактику дільничні інспектори.

Та й рішенням виконкому міськради ще у травні 2013 року визначено двох осіб із працівників КП «Менакомунпослуга» та служби по благоустрою, які мають право складати протоколи на «листяних паліїв».

Міліціонери та уповноважені повинні складати протоколи, а адмінкомісії при міській, селищних та сільських радах приймати по них рішення. Відповідальні є, комісії існують, а багаття палають. Чули, щоб когось оштрафували?

За несанкціоноване спалення громадяни мають сплатити штраф від 170 до 340 гривень, а посадові особи чи підприємці – від 850 до 1190 гривень. Тож, підпалюючи листя, подумайте, чи є у вас зайві гроші. І про оточуючих, які усім цим дихають…

Коментарі закриті.