Менські шахісти мріють про власний клубМіжнародний день шахів відзначається 20 липня. Мена свого часу мала потужний шаховий клуб.

– Менський шаховий клуб було засновано на початку 80-х років минулого століття, – розповідає власник ДОК «Казковий-2» Олексій Пилипенко. – Функціонував він у районному Будинку культури. Клуб мав чотири групи. Долучалися до гри і дорослі, й малі. Наші шахісти брали участь у районних, обласних та навіть республіканських змаганнях. На той час об’єднання мало трьох кандидатів у майстри спорту.

З роками клуб занепав, але любителі інтелектуальної гри залишилися.

– Нині у Мені діє неофіційний шаховий клуб, – говорить заступник міського голови Юрій Стальниченко. – Постійних гравців – близько десяти чоловік. Іноді приїжджають любителі шахів із сіл або хтось приводить друзів. Був випадок, коли перед самим турніром «випав» один гравець. Ми терміново знайшли йому заміну. І яке було здивування, коли цей новоспечений шахіст переграв мало не усіх.

– Також, пам’ятаю, вчили грати десятикласника. Він часто програвав, але дуже захопився шахами і не зупинявся. Зараз він уже студент. А ми тепер боїмося сідати з ним за один стіл, – посміхається Юрій Валерійович.

Менські шахісти за власний кошт їздять на змагання до Глухова, Сосниці, Корюківки, Новгорода-Сіверського, Чернігова. Коли до Мени навідуються гравці з інших міст, доводиться домовлятися про приміщення. За словами Юрія Стальниченка, допомагають у цьому директор районної бібліотеки Інна Дудко, директор ресторану «Полісся» Марія Чулкова, засновник колишнього клубу Олексій Пилипенко.

Зараз менські шахісти мають кандидата в майстри спорту, безліч перемог і призових місць. А ще вони мріють про приміщення, де можна було б грати і навчати цій розумній та інтелігентній грі підростаюче покоління.

Коментарі закриті.