З настанням весни, до міської ради чи не щодня телефонують меняни і скаржаться на собак, які вільно розгулюють містом, більшість з яких мають ошийники, – повідомляє міськрада. 

Нагадуємо, що власники тварин несуть адміністративну відповідальність, за недбайливе ставлення та утримання власних тварин. Ще у квітні 2008 року рішенням міської ради були затверджені «Правила утримання собак, котів та інших домашніх тварин у місті Мена». Так в Правилах зазначається наступне:
– підприємствам, установам, організаціям і громадянам, які утримують собак, котів і інших домашніх тварин, дозволяється тримати у вільному вигулі собак на ізольованій, добре огородженій території в ізольованому приміщенні на прив’язі або без неї.

Власники зобов’язані:
– забезпечувати наявність намордників, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини за місцем її постійного утримання;
– забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками.

Окрім того, «особи, які утримують домашніх тварин, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання, супроводжувати їх. Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.

Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:
– безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;
– безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
– безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.
– при супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.

І останнє: «Підприємствам, установам, організаціям і громадянам міста забороняється:
– залишити тварин бездоглядними або знищувати їх;
– приводити собак у приміщення магазинів, їдалень, ательє, також на території дитячих ігрових майданчиків, пляжів та в інші місця загального користування.

Виконавчий комітет Менської міської ради звертається до жителів міста, буди свідомими громадянами та слідкувати за тим, щоб їх домашні улюбленці не бігали по місту, дотримуватися “Правила утримання собак, котів та інших домашніх тварин у місті Мена”.

Коментарі закриті.