Око – це важливий оптичний орган, завдяки якому людина отримує до 80% інформації про навколишній світ. Уся інформація проходить через маленьку лінзу ока – кришталик. З віком або під дією інших причин (травма, радіація, супутні захворювання) кришталик мутніє і розвивається катаракта.

Лікар-офтальмолог центральної райлікарні Ірина Шевчук каже, що на ранніх етапах можна використовувати краплі, які сповільнюють процес розвитку катаракти. А коли зір знижується і перед оком стає густий туман, нічого, окрім хірургічної операції, не допоможе.

На сьогоднішній день видалення катаракти – одна із найбільш безпечних, ефективних та частих операцій у світі. Знеболення – краплі. Операція триває близько 15 хвилин. Під час операції через розріз 2,2 мм методом факоемульсифікації (ультразвук) видаляється кришталик та імплантується (вводиться в око) у згорнутому вигляді м’яка інтраокулярна лінза (ІОЛ). Інтраокулярна лінза – це штучний кришталик. Після операції протягом тижня (чим менша давність катаракти, тим швидше) відновлюється зір.

Є й тверді штучні кришталики, але вони не згортаються, і тоді необхідно проводити розріз 6 – 12 мм та накладати шви. Це більш травматично, технічно важче та й ускладнень більше. При ударі можливе розходження післяопераційних швів. При імплантації м’яких лінз швів немає, розтин 2,2 мм адаптується за допомогою спеціального фізіологічного розчину.

Такі операції виконуються у нашій центральній районній лікарні. Вартість необхідних матеріалів (штучного кришталика, віскоеластиків, спецрозчинів) та пакета медикаментів для операції у нас найнижча в області, а можливо – і по Україні. А кришталики – найкращі – американської компанії Bausch and Lomb та німецької фірми. Виконує операції обласний окуліст Ірина Биховець.

Сучасну апаратуру для дослідження та операцій встановила компанія «Техномед Україна», яка дбає про наближення кваліфікованої офтальмологічної допомоги для населення віддалених районів. Тому пропонуємо жителям нашого району пройти обстеження, а за необхідності і оперативне лікування на сучасному обладнанні.

За детальною інформацією можна звертатися за тел. 3-19-53, моб. тел. (066) 296-35-38 (лікар-офтальмолог Ірина Анатоліївна Шевчук).

Коментарі закриті.