zai

З метою інформування населення про ризики праце­влаштування на нелегальну роботу та переваги легальної зайнятості спеціалісти районного центру зайнятості провели для безробітних «День відкритих дверей» на тему: «Легальна робота сьогодні – гідне забезпечення нашого майбутнього». На заході були присутні 58 безробітних. Відвідувачі мали можливість поспілкуватися зі спеціалістами центру зайнятості та отримати відповіді на запитання.

Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення. Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників захисту від незаконного звільнення; отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця; гарантованої виплати  заробітної плати двічі на місяць; права на щорічну основну відпустку не менше 24 календарних днів; соціальну відпустку з вагітності та пологів; додаткових відпусток, передбачених Законом України «Про відпустки»; права на оплату листка непрацездатності; втрату трудового стажу; втрату страхового стажу для отримання пенсії і як наслідок отримання мінімальної пенсії за віком; права не залучатися до понаднормових робіт без згоди працівника; соціальних послуг та виплат у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання; цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Під час проведення «Дня відкритих дверей» для безробітних діяли консультаційні пункти, у яких відвідувачі мали можливість ознайомитись із послугами служби зайнятості, можливістю проходження професійного навчання за направленням служби зайнятості. Присутні отримали профорієнтаційні послуги, ознайомилися з можливістю пошуку вакансій через мережу Інтернет, за допомогою тач-скріну та електронного консультанта. А також отримати юридичні консультації з питань чинного законодавства, щодо працевлаштування.

У ході заходу учасники відвідали інформаційний семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці та семінар з техніки пошуку роботи на тему: «Удосконалюй методи пошуку роботи».

За програмою «Дня відкритих дверей» розглянуто й питання про прийом на роботу працівників та їх звільнення, про порядок реєстрації трудових договорів між фізичною особою та найманим працівником, дотримання умов праці. Увагу учасників заходу було сконцентровано на відповідальності за використання нелегальної праці та озвучена інформація про те, що кожен роботодавець має використовувати легальну працю та відмовитися від виплати зарплати «у конверті».

Діяльність районного центру зайнятості, зокрема, спрямована на інформування населення про державні соціальні гарантії, переваги системи соціального страхування, легальної зайнятості, ризики нелегального працевлаштування, формування правової свідомості населення у сфері зайнятості, збереження трудового потенціалу. А також на підвищення мотивації безробітних громадян до легальної праці. Адже людина, маючи право на працю, можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується, самостійно має вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням чи мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії.

Тетяна Полтарак, провідний спеціаліст відділу надання

соціальних послуг районного центру зайнятості.

Коментарі закриті.