«Куковицький» закінчив минулий рік з прибуткомУ Куковичах відбулися звітні збори місцевого сільгоспкооперативу і схід села. Вирішувалися важливі питання життєдіяльності господарства і населеного пункту.

Питання є, претензій немає

З усіх сільгоспкооперативів «Куковицький», мабуть, єдиний в районі, де звітні збори проходять без викриків і взаємних звинувачень. Зал не мовчить, питання до керівництва є, але – саме питання, на які потім спільно шукають відповіді.

Звіт голови сільгоспкооперативу Сергія Нужняка про роботу в 2014 році був стислим і конкретним. Без зайвого пафосу Сергій Миколайович говорив про проблеми і негаразди в роботі господарства, більшість з яких спільними зусиллями всіх працівників подолати вдалося.

Виручка від реалізації продукції склала понад 12 мільйонів гривень, чистий прибуток – близько 700 тис. грн., рентабельність – 6%. Податків сплачено понад 2,5 млн. грн., довгострокових кредитів, боргів по зарплаті та орендній платі немає. Зарплата платиться вчасно і її вдалося трохи підвищити.

У порівнянні з мільйоном збитків за 2013 рік – це знач­ні досягнення. Господарство виживає за рахунок тваринництва. Знайшли нові ринки збуту молока та м’яса, гроші за них отримують вчасно. Збільшилися надої на корову, привіси на відгодівлі, підвищилась ціна на продукцію. Землі не пустують, техніка, хоч і стара, але ремонтується вчасно і надійно, придбали силосний комбайн – не новий, але в хорошому стані.

Та ціни на електрику, газ, пальне, запчастини ростуть, через що витрати не зменшуються. Давить податковий тягар. Торік 90% трави на сіно косили кінними косарками. Про мінеральні добрива поки що мова не йде – для господарства ціна зависока.

Жителів меншає

Звіт сільського голови Віталія Чичкана також був доволі стислий і діловий. Він зазначив, що в 2014 році в селі народилося лише троє дітей, померло 35 осіб, зареєстровано всього два шлюби. Жителів у селі меншає, на початок року їх налічувалося 907 осіб.

Чи не найголовніша проблема – боротьба зі сміттям як у селі, так і за його межами. Самооподаткування вирішили залишити на рівні попереднього року – 10 гривень.

Куковичани не обговорювали на сході традиційних для інших населених пунктів питань про пиятики і крадіжки. Не тому, що їх зовсім немає, а тому, що про це йшлося на зборах сільгоспкооперативу. Сергій Нужняк у доповіді зазначав, що в господарстві діє ціла система заходів для боротьби з цим злом. Зокрема, і рядові працівники, і спеціалісти, зафіксовані «під мухою» на робочому місці, оплати за той день не отримують. Також ретельно виявляється і розслідується кожен факт крадіжок.

Не було на сході і гострих питань соціального захисту – багато чого в цій сфері робить сільгоспкооператив.

Феномен успіху

Присутні на зібраннях голова райдержадміністрації Олександр Мисник, голова районної ради Володимир Невжинський, головний лікар центральної райлікарні, депутат обласної ради Петро Хомрач сказали чимало теплих слів на адресу куковичан. І тривожних – щодо проблем сьогодення.

Олександр Мисник, зокрема, висловився так:

– Феномен вашого успіху у тому, що ви єдині у своїх прагненнях. Поки будете в єдності – труднощі ваше господарство переживе. Бо допомоги чекати немає звідки, надіятись маєте на себе.

Важко щось додати до цього. Хіба що одне: поки буде в Куковичах таке господарство, поти й село точно житиме.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;So stop blaming yourself for having a lack of willpower, and read on

The trial drew wide attention, not only because Jordan’s death the first fatal shooting in a Toronto school became an emblem of urban gun violence among young people, but because the first trial was aborted last year when the jury was unable to reach consensus.bague hermes
Before you open your doors, you need to know who your customers are, what they want to buy, and what part of town they like to shop in.prada scarpe
He works really hard.michael kors uk sale
And it warned that any sanctions relief will be revoked and new penalties enacted if Iran fails to meet its commitments.mulberry outlet york

Strang worries that the rising popularity of motorcycle gang television shows like ‘Sons of Anarchy’ have skewed public perception into thinking that getting involved with organized crime is safe.mulberry bags uk
alviero martini outlet

Коментарі закриті.