Листопад відкриває дорогу зимі. Принишкла і натомлена за рік природа збирається відійти до сну. Готуються до зимівлі і великі та маленькі мешканці Менського зоопарку. Дбайливі руки людей допоможуть їм пережити тріскучий мороз і снігові заметілі, збережуть і захистять. І хоч осінні холодні дощі плетуть надворі свою нудну павутину, під дахом зоологічного парку кипить своє дивне і цікаве життя. Навіть ведмеді зі скунсами, всупереч природі, ніяк спати не вляжуться…

У тераріумі – літо

Кайманам, черепашкам та ігуані потрібно стале тепло. Королівський та тигровий пітони хоча і впадають взимку в анабіоз, але також є жителями сонячних країв, тому температуру меншу від +24 С0 переносять погано.

Чудово тут почуваються рибки і ціле сімейство морських свинок. Навіть декоративний кролик «пригрівся» біля теплолюбних друзів. Ось тільки нільський крокодил, що значно підріс за минулий рік, почувається трохи скуто. Але найближчим часом його чекає новосілля в новому просторому приміщенні з басейном і достатньою площею для прогулянок.

Леопардам Оскару і Асі, як і пумам, і сімейству левів, також турбуватися ні про що – їх чекають відремонтовані приміщення, що опалюються. Хвилює лише одне – левиця Маркіза під Новий рік чекає потомства, а взимку вигодовувати малят не хоче. Тож годувати і ростити майбутніх «царів звірів» доведеться людям.

«Перелетіли» до місцевих «теплих країв» журавлі і фазани, білі та барвисті. Четверо пеліканів ласують рибою у зимовому вольєрі. Розкошують у власному будиночку переселенці з Австралії кенгуру. Сімейство рисей, антилопи нільгау з двома дитинчатами, поважний тібетський як на ім’я Іванович, олені, єноти та дикобрази мають свої утеплені будиночки, але холоду не бояться і ховатися від нього не поспішають. Та це як виключення, в основному ж мешканці зоопарку потребують тепла та світла.

– Для підтримання необхідного мікроклімату маємо вісім опалювальних котлів, – розповідає директор зоопарку Зінаїда Максименко. – Три газові і п’ять електричних. Взагалі у зимовий період комунальні послуги «влітають» зоопарку у добру копієчку – більше тисячі гривень за добу: 400 гривень за газ, стільки ж за електроенергію і 200 за воду. Але, що поробиш? На наших мешканцях економити не можна.

Буде тепло

Ніяк не вляжуться «на бочок» у теплий барліг зоопарківські ведмеді. Із шести бурих тільки дві ведмедиці вже відпочивають, а четверо клишоногих ще прогулюються вольєрами. Хоча в минулому році всі дружно залягли спати в кінці жовтня.

За словами директора зоопарку Зінаїди Максименко, ведмеді звично вбираються до барлогу за два тижні до холодів, а їхня теперішня поведінка означає, що тепла осінь ще продовжуватиметься.

Скунсам також чомусь спати не хочеться, хоча для них вже і підготовили спеціальну будку с електропідігрівом. Звичайно, відсутність сну у ведмедів та скунсів прибавила зоопарку клопоту, адже тварин потрібно годувати. Деякі ЗМІ навіть встигли завірити своїх читачів, що сон не йде до менських ведмедів від неправильного харчування, бо в зв’язку з відсутністю коштів їдять вони мало не саму картоплю. То може й справді «смокчуть лапу» кудлаті?

– Про лапу нічого не сказати не можу, – посміхається Зінаїда Сергіївна. – А от батони з варенням, маргарином чи олією підбирають добре. З харчами особливих проблем не маємо. Голодувати ніхто з наших підопічних не буде. Надбали 40 тонн кормового буряка, моркву, капусту. Фермер з Величківки подарував дві тонни картоплі. Сіном забезпечені повністю.

Справді, усі тварини виглядають ситими і спокійними. У харчовому складі, який «Наше слово» відвідало з цікавості, пахне яблуками. Цілі мішки різних

круп та вермішелі, ряди пляшок з олією, ящики з яблуками, лотки яєць. Дві здоровецькі холодильні установки повні замороженого м’яса і риби. Не схоже, що до приходу кореспондента особливо готувалися, та і завітали ми незвані-непрошені. Можливо, деколи перебої з харчуванням і бувають, але одне ясно точно: картопляна дієта – це перебільшення.

Про сюрпризи та зоомузей

Додає оптимізму як менянам, так і гостям міста те, що улюблений зоологічний парк не тільки живе розміреним життям, а ще й розвивається, плекає надії на майбутнє.

– Уже в наступному році зможемо порадувати наших відвідувачів розширенням колекції: в зоопарку з’являться зебра і рожеві фламінго, – розповідає директор. – Хоча і в цьому році нашого полку побільшало: придбали тібетського яка, страусів нанду, благородних оленів. Вивелася малеча у павичів, фазанів, гусей-казарок, дикобразів, антилоп, осликів. Чекаємо поповнення в сімействах левів та ведмедів. Майже закінчено капітальну добудову до зимового саду, де житимуть крокодил, фламінго і ще одна тварина (яка – поки що секрет). Закінчено ремонт  в адміністративній будівлі. Тут вже готові дві світлі зали, в яких розмістяться кімната відпочинку для відвідувачів та справжній музей нашого зоопарку. Отже, чекаємо всіх в гості!

zp8497586rq

Коментарі закриті.