районНа території Менщини мають залишатися чотири об’єднані територіальні громади з центрами у Мені, Макошине, Стольному і Березні – одна міська, одна сільська і дві селищні. Законодавством передбачено, що саме тут мають бути і представництва всіх адміністративних установ, що нині є в районі. 

Пропозицію про об’єднання напрацювала робоча група з підготовки перспективного плану формування територій громад. Очолюють її голова райдержадміністрації Олександр Мисник та голова районної ради Володимир Невжинський. Уже 18 травня пропозиції подано до облдержадміністрації.

На кожну з передбачуваних об’єднаних громад складено і подано до області відповідний паспорт, в якому  відображено відомості і про саму громаду з центром, і про громади, що входять до її складу.

Подібна робота проведена і в інших районах області. До прикладу, у сусідній Корюківщині планують створити три громади. За зразок територіальних змін в Україні вирішили взяти досвід Польщі, де раніше проведена реформа місцевого самоврядування вважається однією з найуспішніших.

Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який набув чинності у березні, визначив правові засади таких реформ. Кабінет міністрів 8 квітня затвердив Методику формування спроможних територіальних громад. Голова облдержадміністрації дав доручення райдержадміністраціям до 15 травня напрацювати пропозиції.

Слід зазначити, що на засіданні робочої групи у Мені, у якому взяли участь представники Асоціації органів місцевого самоврядування району та члени президії районної ради, пропозиції народжувалися важко і болісно. Голови територіальних громад відстоювали реальні інтереси жителів своїх сіл і селищ, які, на жаль, досить часто розходяться з баченням столичних реформаторів. Але, як наголосив голова райдержадміністрації Олександр Мисник, існуюча Методика не наділяє районні органи влади повноваженнями у цій роботі…

Чи в повній мірі напрацьовані пропозиції збігаються з реальними потребами і бажаннями жителів Менщини? Напевно, ні. Наприклад, жовтневці споконвіків звикли їздити на роботу, в лікарню і за покупками до Мени, а не в Макошине. Бо через село проходить центральна автотраса і до міста добиратися просто і легко. А жителям Слобідки взагалі сьогодні простіше з’їздити в  Сосницю, ніж у Макошине – до сусіднього райцентру асфальт і багато попутного транспорту, а до селища хоч по прямій і сім кілометрів, але лугів і поля. І це далеко не найскладніші питання, які виникають у процесі реформування.

Коментарі закриті.