Керівники громад обговорили реформу самоврядування
Міські голови у “Мена ПАК”. Фото Юрія Стальниченка.
Що очікує самоврядування після внесення змін до Конституції України? Яким буде бюджет наступного року? Як співпрацювати з бізнесом заради вирішення проблем територіальних громад?

Ці та інші питання були в центрі уваги спільного виїзного засідання Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради та Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, яке відбулося у Мені.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова, керівник регіонального відділення Асоціації міст України Олександр Соколов, голова райдержадміністрації Анатолій Соломко, міський голова Федір Фесюн, міські та селищні голови області.

Як відомо, у травні минулого року для напрацювання пропозицій щодо змін до Конституції Президентом України створено спеціальний орган – Конституційну Асамблею, яка 21 червня 2013 року схвалила проект Концепції внесення змін до Основ­ного Закону.

За словами Валентина Мельничука, нова конституційна модель ставить на меті розширення прав територіальних громад, що дозволить посилити роль їх рад. Зокрема, Конституційна Асамблея офіційно закріпила одне з головних положень – надання обласним та районним радам повноважень утворювати власні виконавчі органи, що має гарантуватися їх самостійною бюджетно-фінансовою основою.

У той же час передбачено змінити розподіл повноважень між районними та обласними радами і місцевими адміністраціями. Зокрема, змінюється правовий статус останніх – вони перетворюються у контрольно-наглядові органи з підпорядкуванням Президенту України.

Виключається також конституційна норма підзвітності та підконтрольності місцевих державних адміністрацій районним і обласним радам і право цих рад висловлювати недовіру голові місцевої державної адміністрації.
Про особливості формування бюджетів територіальних громад на 2014 рік та міжбюджетні відносини розповів учасникам зібрання директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко.

Менський міський голова Федір Фесюн поділився з колегами досвідом спільної роботи міської ради та підприємств і підприємців міста у вирішенні питань соціально-економічного розвитку громади.
Підсумовуючи пленарну частину, Валентин Мельничук висловив сподівання, що цей захід сприятиме подальшому зміцненню взаємозв’язків між радами усіх рівнів Чернігівщини.

Під час практичної частини учасники засідання побували в Менському зоопарку та ознайомилися з роботою ТОВ «Нептун» та ПАТ «Мена-ПАК».

Коментарі закриті.