— У Краматорськ, Маріуполь, Лисичанськ, Щастя везуть картоплю з Чернігівщини, — говорить підприємець Віктор Лазар, керівник приватного підприємства «Вимал Агро» і багатопрофільного підприємства «Вимал». — Звідти, можливо, вона потрапляє і на не підконтрольні Україні території.

Ринок картоплі в країні зменшився не так за рахунок Донбасу, як за рахунок Криму, — продовжує він. — Кримчани свого часу теж купували на Чернігівщині.

— Я товарну картоплю вже продав по 3-3,50 гривні за кілограм, — сказав Валерій Лавров, керівник фермерського господарства «Лавр», що у селі Макишин Городнянського району. — Залишилася тільки насіннєва. Закупівельна ціна на товарну картоплю зараз чотири гривні за кілограм. Чув, що була п’ять. Але кажуть, що ринок у Копанях картоплею завалений, і це збиває ціну.

«Копані» — так називається величезний оптовий ринок у селі Великі Копані Херсонської області. «Агро-сайт» на 16.11.2015 ціну на картоплю у Копанях дає все-таки 5 гривень. Але для чернігівських виробників цей ріст ціни не суттєвий, адже вартість добрива, запчастин, пально-мастильних матеріалів зросла втричі.

— Те, що ціна на картоплю виросла, не відчув, — говорить Олексій Бутенко, фермер із села Дягова Менського району. — Відчув, що нема Донецька, Луганська (у тих обсягах, як раніше), що нема Криму. Картоплі садив у п’ять разів менше, ніж минулого року.

По чотири гривні купують картоплю машини у селищі Березна Менського району. По чотири хотіли купувати і у селах Малий Дирчин та Великий Дирчин Городнянського району.

— Два тижні тому машина постояла пару днів та й поїхала ні з чим, — каже Наталія Журавель із Малого Дирчина. — Люди раніше попродавали картоплю по 3-3,50, а ще раніше, відразу, як покопали, — по 1,90-2 гривні за кіло.

— Уся бульба, яку продають і дрібні виробники, і крупні, — для внутрішнього ринку. Виняток — коли вона йде на Білорусь, а звідти на Росію. Вели переговори з Туреччиною, але вони не увінчалися успіхом, — говорить Віктор Лазар.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч».

Коментарі закриті.