98562– Такого «іконостасу» з грамот, сертифікатів та подяк немає в жодній районній лікарні області, – запевняє головний лікар району Петро Хомрач. Фото автора.

Напередодні Дня медичного працівника головний лікар району Петро Хомрач розповідає про здобутки і проблеми медичної галузі:

Медики

У районі працює 64 лікарі. Із них шестеро фахівців мають вищу кваліфікаційну категорію: заступник головного лікаря по охороні материнства і дитинства Галина Вербицька, завідувач інфекційного відділення Лідія Мартиненко, завідувач лабораторії Людмила Заїко, лікар-нарколог Анатолій Гетьман, лікар-акушер-гінеколог Олег Тимошенко, головний лікар. Ще 24 лікарі мають першу категорію. Такого високого кваліфікаційного рівня медпрацівників раніше в районі не було.

Усього в галузі охорони здоров’я Менщини трудяться близько 600 працівників.

Лікарні

На Менщині функціонують центральна районна лікарня, Березнянська районна лікарня №1, Макошинська районна лікарня № 2, чотири лікарські амбулаторії та 28 ФАПів.

Центральна райлікарня має сім стаціонарних відділень. Нашою гордістю є акушерсько-гінекологічне відділення європейського зразка. Сюди приїздять народжувати вагітні з Чернігівської області та із-за її меж.

У розвиток відділення було залучено близько мільйона гривень державних і спонсорських коштів. Тепер воно є кращим в області по благоустрою, забезпеченню обладнанням і фахівцями.

У цьому році ми перші в області серед районних лікарень отримали почесне звання «Лікарня доброзичлива до дитини». Всесвітня організація охорони здоров’я присвоїла його за розвиток допомоги дітям, вагітним і породіллям.

Фінансування

В останні роки частина державних коштів, які виділялися на медицину Менщини, не йшла за призначенням. Зазвичай, районна рада декілька сот тисяч гривень перенаправляла на інші галузі, в основному – на освіту.

У цьому році на охорону здоров’я виділено майже 18 мільйонів гривень. Хоча і цих грошей недостатньо, зокрема, у зв’язку з подорожчанням медичних препаратів та пально-мастильних матеріалів.

Структура розподілу бюджетних коштів, виділених на охорону здоров’я:

– 78% – зарплата медичних працівників;
– 8,5% – енергоносії;
– 8,5% – пально-мастильні матеріали;
– 2,5% – медикаменти;
– 2,5% – харчування пацієнтів стаціонарного відділення.

Я неодноразово пропонував формувати бюджет медичної галузі району з дефіцитом. Так зробили деякі інші райони області – заклали у бюджеті дефіцит по зарплаті медпрацівникам на один чи два місяці. Адже один місяць зарплати медиків – більше мільйона гривень. Ці кошти можна буде використати на придбання медикаментів, покращення харчування пацієнтів стаціонарних відділень та на інші важливі цілі. При злагодженій роботі депутатів держава однаково буде змушена покрити дефіцит.

Але депутати пішли найлегшим шляхом – урізали видатки на медикаменти, харчування, ремонт і затвердили бюджет без дефіциту, закривши витрати по заробітній платі.

Кадри

Із 64 лікарів, які працюють у районі, 15 – пенсіонери. Не вистачає 39 лікарів різних спеціальностей. Молоді спеціалісти не хочуть їхати працювати у сільську місцевість.

На Менщині за останні 20 років для лікарів не було виділено жодної квартири. На сьогодні у нас троє молодих спеціалістів живуть на орендованих квартирах, дві сім’ї мешкають на території лікарні у пристосованому для проживання приміщенні.

За останні дев’ять років до нас приїхало 12 випускників вузів. Але шестеро з них відпрацювали обов’язковий трирічний термін і покинули район, бо не мали де жити.

На сьогодні більше десяти жителів Менщини навчається у медичних вишах за направленням управління охорони здоров’я облдержадміністрації. У разі виділення медикам житла проблему кадрів у районі можна буде вирішити за п’ять років.

Одна з головних проблем у наданні медичних послуг – неуважність, грубість, неетичність деяких медичних працівників. На моє переконання, це викликано дефіцитом кадрів. Деякі медичні працівники користуються тим, що їх нема ким замінити.

Проте загалом за останні роки колектив медичних працівників став більш професійним. І це не тільки моє судження, але й думка обласних фахівців.

Коментарі закриті.