Центр «Доброчин»  31 січня представив в експертному клубі “Чиста політика” аналітичний звіт «Депутати для громади», виданий за результатами першого року діяльності проекту «Твій місцевий депутат. Чернігівська область».

Під час прес-конференції керівник проекту Наталія Дрозд зазначила, що «Твій місцевий депутат. Чернігівська область» є одним з 9 пілотних проектів, які реалізуються в різних областях України. Метою цих проектів є підвищення рівня прозорості та підзвітності обраних посадових осіб перед своєю громадою. Однією з найбільш вагомих складових проекту стало створення сайту «Твій місцевий депутат. Чернігівська область» www.dep.cn.ua

Даний ресурс було створено як інформаційно-комунікативний майданчик для депутатів та мешканців територіальних громад Чернігівщини, на базі якого депутати отримали можливість оперативно надавати актуальну інформацію про свою діяльність, висловлювати позицію з важливих для громади питань, висвітлювати бачення шляхів вирішення проблем громади та інформувати що до кроків їх реалізації.

Левову частку діяльності під час реалізації проекту склав збір інформації про депутатів чотирьох місцевих рад: Чернігівської обласної ради; Чернігівської, Городнянської та Ічнянської міських рад.

«Ми зіштовхнулись з чималими труднощами, коли наповнювали сайт інформацією про склад депутатських рад. Дуже важко було знайти біографію депутатів, їх фотографії, відомості про їх діяльність, – зазначила Наталія Дрозд, – адже, навіть, ті джерела інформації, що повинні мати достовірні дані про депутатів, як виявилось, часто містили некоректні дані. Ми разом виправляли помилки. Ще одним компонентом моніторингу було надсилання запитів про діяльність депутатів до партійних осередків. Але, на жаль, із 37 запитів ми отримали лише одну відповідь – від ВО «Батьківщина».

Експерт проекту Олександр Підгорний також зазначив, що «Доброчин» мав певні труднощі, пов’язані з нерозумінням депутатами важливості надання інформації про свою діяльність для висвітлення її в мережі інтернет, через що сайт важкувато набирав обертів. Але завдяки особистим зустрічам та спільним “круглим столам” сайт поступово почав наповнюватися цікавою інформацією.

«Ми плануємо, що і в наступному році сайт буде працювати, і ми будемо його й надалі активно підтримувати»,– підсумував Олександр.

Підтримка проекту «Депутати для громади», що виконується Центром «Доброчин», була здійснена Фондом Східна Європа в рамках програми «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні», що є спільною ініціативою Фонду Східна Європа та Черкаської обласної організації Комітету виборців України і виконується за фінансової підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Коментарі закриті.