В редакції газети “Наше слово” відбулася зустріч лідерів місцевих громадських організацій та представників Чернігівського Центру “Доброчин”. Мова йшла про шляхи активізації громадського сектору району у вирішенні місцевих проблем.

Рівень інституційних можливостей неурядових організації Чернігівщини, які працюють в райцентрах, селищах, селах, залишається невисоким. Це підтвердило дослідження потреб таких організацій у підвищенні їх професійного рівня, проведене Центром «Доброчин».

Фокус-групи з місцевими активістами пройшли в п’яти районних центрах Чернігівської області з 28 березня по 1 квітня.

Представники третього сектору в Менському, Городнянському, Козелецькому, Прилуцькому та Корюківському районах з ентузіазмом і великою зацікавленістю говорили про своє бачення вирішення проблем на місцях.

Є ідеї, є люди, які хочуть змінити життя на краще, проте часто не вистачає відповідних знань і навичок, щоб втілити задумане. Адже, як сказала учасниця фокус-групи в Мені, громадські активісти часто вимушені діяти інтуїтивно, а хотіли б працювати ефективно, мати знання відповідного рівня.

Практично в кожному регіоні висловлювалися побажання отримати знання щодо ефективного планування діяльності організацій, методів залучення ресурсів, з актуальних питань фінансового менеджменту неурядових організацій, практичних аспектів налагодження співпраці з владою, громадою, бізнесом та засобами масової інформації та низки інших, не менш важливих питань.

Дослідження також показало, що роль третього сектору в роботі щодо покращення життя місцевих громад поступово зростає, і місцеві активісти приходять до розуміння того, що лише шляхом налагодження роботи неурядових організацій можливо сподіватися на певні зміни та бути почутими владою. При цьому приємно відзначити, що в зазначених районах Чернігівщини місцева влада готова не лише чути громаду, але і надавати сприяння діяльності громадських організацій.

Вивчення потреб інститутів третього сектору Чернігівської області в набутті певних знань, вмінь та навичок в сфері менеджменту та співпраці проводилося з практичною метою – дані, отримані в ході проведення фокус-груп, будуть враховані під час розробки програм шести спеціалізованих тренінгів для НУО, які почнуть проводитися вже з квітня.

Мітки:

Коментарі закриті.