Громадська-радаЗасідання Громадської ради при Менській райдержадміністрації було проведене 22 червня.

Приємно порадувало те, що кворум був. Не дуже – що були не всі члени Громадської ради, котрі мали змогу відвідати засідання. Тому прохання до громадських організацій, котрі делегували до Громадської ради своїх представників – забезпечте або присутність на засіданнях своїх представників або замініть їх на інших чи відкличте. Громадська рада не має балансувати на межі наявності кворуму, а ваші організації виглядати не дуже відповідальними. Думається, що присутні на засіданні голови районної ради і РДА не менш перевантажені проблемами, чим ваші представники.

У ході проведення Громадської ради було розглянуто два питання:

  1. Обговорено стан надання послуг населенню газопостачальною організацією (тема придбання населенням нових лічильників замість несправних).
  2. Обговорено ситуацію в районній раді (зокрема, на прикладі питання обрання заступника голови райради).

Питання про боротьбу з корупцією в районі було зняте через відсутність доповідача Михайла Бурмаки.

По першому питанню тема обговорена, з’ясовано та озвучено ряд спірних з точки зору відповідності чинному законодавству моментів. На жаль, ніхто з членів Громадської ради не побажав продовжити дослідження цього питання. Але воно залишається актуальним і при необхідності його розгляд може бути продовжений як Громадською радою, так й іншими громадськими активістами чи установами.

По другому питанню прийняли наступне звернення (доопрацьований варіант тексту):

Головам депутатських фракцій та постійних комісій Менської районної ради.

Ми, члени Громадської ради при Менській районній державній адміністрації, своїм рішенням звертаємося до вас з проханням розпочати конструктивну роботу в інтересах ваших виборців то громади Менського району в цілому, зокрема, в питанні обрання заступника голови Менської районної ради.

Скажімо так, це перше, дуже м’яке і ввічливе нагадування депутатам, що вони обрані до районної ради для наполегливої і якісної роботи на інтереси виборців, а не для чогось іншого. Врахують депутати це побажання – дуже добре, честь і хвала їм. Ні – доведеться допомагати, в тому числі й критикою.

А критикувати є за що – і за не відповідне чинному законодавству відношення до свободи преси, і за абсолютно незаконну діяльність голови лічильної комісії Людмили Мацішевської по відношенню до представників ЗМІ, і за її незаконні витівки під час голосування, коли вона відмовилася голові райради замінити зіпсований бюлетень, і за відсутність чіткого пояснення депутатами виборцям своєї діяльності, і за невідповідність слова та діла, і за багато чого іншого.

Дуже хотілося б, щоб депутати виявилися здатними самостійно організувати свою роботу на гідному менян рівні.

Прошу до перегляду:

Один коментар