По вулицях Паризької Комуни та Некрасова, що в Мені, брудна та смердюча вода стікає просто людям в городи.  І не тільки на грядки, далі вона тече по руслу і потрапляє в міське озеро.
7785

Жителі цих та прилеглих вулиць вже не знають, до кого їм звертатися.

– Колись ходила в міську раду, – каже Катерина Пономаренко. Саме у неї в городі по коліна води. – Там мене посилали з кабінету в кабінет, щось написала. Пообіцяли допомогти. Та де ж вона їхня допомога?

– А я уже і на насосну станцію їздив – труби ж від неї йдуть. Оператор сказав, що знає про каналізаційну течію, але вимкнути не може, бо немає наказу керівництва, – бідкається Юрій Шерстюк. – Набрав в банку води, хотів відвезти до санстанції. А у них – вихідний. Що ж мені з тією банкою кататися? І з року в рік це повторюється.

Зараз, коли прохолодно і йдуть дощі, запах стоїть не такий різкий. А от коли стане спека і все висохне, сморід неймовірний. Що й говорити, вода ж не дощова, а чорна тече.

За городами діти зробили футбольне поле. Та коли на свіжому повітрі вдихаєш запахи відходів, то чи хочеться там грати?

Головний інженер ВАТ «Менський комунальник» Олександр Нежинець говорить, що там нема нічиєї вини.

– Коли переповнюється резервуар колодязя по вулиці Шевченка, його не встигають викачати через обмеженість дій «Комунальника». Річ у тім, що нині очисні споруди належать філії «Менський сир». Відкачка може проводитися лише чотири рази на день. У ті години, коли вмикають відкачування, потік води сильнішає, і тоді розливається ще й на дороги по вулицях Некрасова та Паризької Комуни.

А взагалі п’ять років тому міська рада проводила реконструкцію і поклала труби для відводу дощової води. Ці водозливи не були поставлені на баланс «Комунальника». Через переповнення колодязя по вулиці Шевченка відбуваються часткові викиди до труб відводу дощової води.

Для повного очищення колодязя «Комунальнику» не вистачає часу та потужності. За словами Олександра Нежинця, часто вони навіть йдуть на перевитрату ресурсів, щоб тільки побільше відкачати.
Кожен рік це повторюється через примхи погоди. З приходом дощів відбувається підвищення рівня ґрунтових вод, через що вода ще на довше затримується на городах.

У міській раді не погоджуються з комунальниками. Заступник міського голови Іван Дубина запевняє, що вони про цю проблему знають, зібрали комісію, склали акта. Воду взяли на експертизу до райсанепідемстанції.

У свою чергу в санепідемстанції «Нашому слову» повідомили, що ніяких аналізів не брали.
То чия ж це проблема і чиї труби? І хто несе відповідальність? Найближчій газеті так і не вдалося цього з’ясувати. Залишається лише сподіватися, що ця публікація примусить відповідальних осіб допомогти людям.

Коментарі закриті.