У центральній районній лікарні відбулося позапланове засідання громадської ради. Ініціатором зустрічі був головний лікар району депутат обласної ради Петро Хомрач.

Екскурсія лікарнею

За словами Петра Петровича, ідея провести зібрання з представниками громадськості визрівала вже давно. Проте остаточно вона оформилася після критичних висловлювань на адресу районної медицини дописувачів інтернет-сайту «Наше слово».

Спочатку головний лікар провів для членів громадської ради, представників райдержадміністрації та районних ЗМІ екскурсію. Зокрема, показав гордість закладу – пологове відділення, що обладнане за сучасними стандартами. Зараз тут народжують не лише жительки Мещини, але й породіллі з інших районів.

Інфекційне та неврологічне відділення головний лікар показувати не став, лише зізнався, що хоча їх і привели до ладу, проте поки що лише на трійку з мінусом.

Після екскурсії Петро Хомрач відповів на питання членів громадської ради. А також розповів про три основні проблеми районної медицини: кадрову, фінансову та етичну.

Не вистачає лікарів

– З урахування молодшого і середнього медичного персоналу в районі працює 601 медик, зокрема, 107 лікарів. При цьому вільними залишаються 35 лікарських посад. Реально необхідно хоча б 20, – пояснює Петро Петрович. – Ось нещодавно в інтернеті писали, що Хомрач бере від 500 до 1000 баксів за одне працевлаштування. Так за що брати, якщо лікарів не вистачає?! Повністю закриті лише посади санітарок.

Проте ми цю проблему вирішуємо. Скоро у район мають приїхати понад десяток студентів, яких ми направляли на навчання до медичних вузів. Також у цьому році у лікарні працюють 11 інтернів.

Рятують благодійні внески

Річний бюджет лікарні складає 19 мільйонів гривень. Майже уся ця сума йде на зарплату та оплату енергоносіїв. На медикаменти та інші потреби залишаються крихти. Вижити в таких умовах неможливо.

– В інтернеті нас критикували за збір благодійних внесків, – каже головлікар. – Проте сама держава примушує нас так чинити. Якщо б не було цих внесків, то не було б і сучасного пологового відділення, і інших прогресивних нововведень.

– Благодійні внески приймаємо за користування VIP-палатами, – пояснює Петро Хомрач. – До речі, останнім часом вони мають все більший попит серед менян. Також беремо внески за швидке проходження медичного огляду і отримання довідок. Раніше працівники лікарні оформляли довідки своїм знайомим «по блату». Викорінити це було неможливо. Тому ми зробили цю послугу доступною усім, але платною. Хочеш швидко пройти комісію – плати.

За півроку за рахунок платних послуг та благодійних внесків лікарня зібрала 250 тисяч гривень. Зібрані кошти йдуть на розвиток лікарні.

Працювати з душею

– Третя проблема характерна для всього нашого суспільства, для всіх галузей нашого народного господарства, включаючи владні структури, – це проблема етики, – переконаний Петро Петрович. – Лікар може бути професіоналом найвищого рівня, але якщо він самовпевнений хам, результат від його роботи буде менший, ніж тоді, коли фахівець «на трієчку», але лікує з душею. Саме такому ставленню до пацієнтів і до роботи я намагаюся навчити своїх підлеглих.

Коментарі закриті.