Тільки вчора святковим концертом завершився у Мені традиційний Тиждень районної гімназії. Чотири дні для шкільної громади промайнули як один день. І не було ніяких нудних лекцій, графіків та кривих успішності. Виставки, конкурси, нові «вчителі», засідання юнацьких клубів, спортивні змагання, майстер-класи і багато-багато іншого…

Президент замість директора

А почалося все минулого вівторка із Дня учнівського самоврядування.

– Учні не просто на кілька годин залишили вчителів без роботи, а ще й дуже старанно готувалися і самостійно проводили уроки, – констатує заступник директора районної гімназії з виховної роботи Юлія Скотар. – І не просто із книжки завдання читали, а втілювали у життя різноманітні форми навчання. А ще і чергували по школі, і все керівництво на себе взяли. Замість директора керувала усім шкільним життям президент гімназії учениця 10-А Валя Пономаренко.

Не обійшлося і без народної творчості: після конкурсу малюнків на асфальті усе шкільне подвір’я біліло рукотворними шедеврами.

А потім діти провели флеш-моб «Земля – моя планета», присвячений Всесвітньому дню Землі. Гімназисти, взявшись за руки, стали так, що утворили малюнок нашої планети із меридіанами і паралелями, ще й прикрасили його жовтими та блакитними повітряними кульками.

За кілька годин – 12 країн

Наступного дня уся школа стала святковою-різнокольоровою. Це розгорнулися на першому та другому поверхах виставки робіт учнів та вчителів. Замайоріли експозиції малюнків «Писанка барвиста», «Моя квітуча Україна» і навіть «Дизайн ювелірних виробів». Із яскравими барвами вишивок, аплікацій, пластилінових, дерев’яних та паперових виробів змагалася виставка шкільних стінгазет. Вихованці гуртка «Юні квітникарі» провели майстер-клас по виготовленню квітів із гофрованого паперу та… цукерок.

Але найпомітнішою подією став районний фестиваль шкільних Євроклубів. Цього року до гімназії зібралися 12 команд. Кожна з них презентувала одну з країн Євросоюзу: її традиції, національний одяг, культуру, історію, географію. На кожному столику навіть національні страви країн були.

За кілька годин учасники та гості відвідали карнавал у Венеції, побачили запальний болгарський танок, побували у Греції та Португалії, дізналися, як святкують Великдень на Мальті. Костюми, цікавинки, національний європейський колорит, музичний супровід, пісні і танці, щире захоплення юнацтва – на 12 балів!

Ще й не таке буде…

У четвер стартували гімназійні олімпійські ігри. Відбулися змагання з футболу, волейболу, настільного тенісу, шашковий турнір, веселі спортивні естафети.

А вже у п’ятницю на святковому концерті «Вернісаж особистостей» учні та вчителі гімназії підвели підсумки зробленого за минулий рік та вітали переможців обласних олімпіад та обласного етапу Малої Академії Наук.

Наступного року наша міська гімназія святкуватиме своє 50-річчя, кажуть, і програма буде особливо-дивовижна. Чекаємо!

Фото Валерія ТИХОНОВА.

Коментарі закриті.