10 порад як зберегти тепло у вашій оселіГотовність закладів бюджетної сфери до опалювального сезону 2013 – 2014 років розглядалася в Менській районній державній адміністрації на нараді за участю представників районної влади, керівників установ та організацій. Провів нараду тимчасово виконуючий обов’язки голови РДА Володимир Василенко.

Допомагають спонсори

Як повідомив начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко, в усіх загальноосвітніх навчальних закладах району (а їх у минулому навчальному році функціонувало 27) проводяться поточні ремонти та підготовчі роботи до нового навчального року. Загалом залучено 122 тис. грн. бюджетних коштів та 14,2 тис. грн. – спонсорських. Для підготовки шкіл у Бірківці та Блистові надали матеріальну допомогу ФГ «Бутенко» та ТОВ «Олстас-льон».

Щодо забезпечення паливом, то вугілля завезено 94% (689 т. при потребі 721 т), торфобрикету – 70% (130 т при потребі 185 т), дров – 47% ( 80 куб. м при потребі 169 куб. м).

Виготовлено документацію і проведено експертизу на заміну віконних блоків для районної гімназії, міської ім. Т.Г. Шевченка та Синявської шкіл. Крім цього, у міській школі ім. Т.Г. Шевченка виготовлено і проекспертовано документацію і на будівниц­тво внутрішніх туалетів та каналізаційного колектора, Березнянській ЗОШ І – ІІІ ст. – на будівництво внутрішнього туалету.

Також у цьому навчальному закладі проводиться експертиза проекту встановлення твердопаливного котла, у Стольненській, Блистівській та Локнистенській школах – реконструкції внутрішніх туалетів. Завершується технічна експертиза та поновлення технічних умов проекту газифікації блочно-модульної котельні Жовтневої школи.

Гальмує казначейство

Щодо підготовки до зими центральної райлікарні, то, як повідомив головний лікар району Петро Хомрач, брикет і дрова завезені в усі заклади охорони здоров’я району. Також замінено колосники у котельні Макошинської лікарні №2, ще потребують заміни два вікна у Блистівському ФАПі.

Виготовлений, але не проплачений через казначейську службу проект на реконструкцію покрівлі хірургічного відділення ЦРЛ. Основ­не завдання на найближчий час – знайти і ліквідувати прорив теплотраси на ділянці від гімназії до поліклінічного відділення.

Актуальним нині є налагодження подачі тепла до Стольненського стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Про це інформував начальник управління соціального захисту райдерж­адміністрації Володимир Роговенко.

Нещодавно призначений очільник відділу культури і туризму РДА Юлія Лукаш повідомила: як і в минулі роки, із 46 закладів культури району буде опалюватися повністю лише 21 заклад, частково – 22. Степанівський і Майський клуби, Остапівська сільська бібліотека-філія наступної зими стоятимуть холодними.

На нараді багато уваги приділялося також створенню будинкових комітетів та ОСББ, які будуть вирішувати основні загальні проблеми по утриманню будинків. Адже не виключено, що газівники таки можуть відключити «нічиї» труби, як це нещодавно трапилося у двох будинках по вулиці Пролетарській у Мені.

Проблемним залишається, зокрема, і питання випробування під тиском систем опалення багатоквартирних будинків, оскільки виконавця зазначеної роботи у нашому районі немає. У зв’язку з цим райдержадміністрацією подано звернення до підприємства ПАТ «Облтеплокомуненерго» про надання цієї послуги.

Також відповідні структурні підрозділи РДА акумулюють кошти для своєчасної проплати за повірку приладів обліку газо- і теплопостачання та сигналізації.

zp8497586rq

Коментарі закриті.