Українська теплогенерація поступово переходить на альтернативні джерела енергії.

За прогнозами Біоенергетичної асоціації України (БАУ), через 30 років біопаливо випередить традиційні джерела енергії і вийде в лідери на українському ринку виробництва теплової енергії.

 

Такого висновку асоціація дійшла, аналізуючи енергетичний баланс України за 2015 рік. Свої розрахунки БАУ здійснює в тоннах нафтового еквівалента (т н. е.) – кількості енергії, яка виділяється при спалюванні однієї або більше тонн сирої нафти.

 

У 2015 році з біопалива було вироблено лише 9% української теплоенергії, або 2,1 млн т н. е. Однак уже у 2045-му більше половини споживаного тепла українці отримуватимуть за рахунок переробки різних видів біомаси та органічних відходів, вважають в асоціації. А в 2050-му, за оцінками БАУ, частка біопалива збільшиться до 57% – до 13,8 млн т н. е. в абсолютних цифрах.

 

Найактивніше біопаливо використовують у приватному секторі, який отримує 12% теплоенергії за рахунок переробки біомаси. У промисловості цей показник становить 9%, а в ЖКГ і бюджетній сфері – лише 2,5%.

Перше місце в переробці посідає деревина – 88% теплоенергії, виробленої з біомаси; решта припадає на переробку соломи, стебел рослин і лушпиння насіння соняшнику.

Але до 2050 року співвідношення істотно зміниться – 38% «органічного» тепла Україна отримуватиме із соломи і стебел, а з деревини – менше 21%.

 

Коментарі закриті.