Фінансові розслідування та боротьба с «тінню»Легалізація по своїй суті – злочинна діяльність по виведенню коштів («брудних» коштів) з сфери «тіньового» капіталу і введення їх у сферу законного обігу. Тобто придбане незаконним шляхом стає фактично законною власністю. Процес легалізації одержав назву «відмивання».

Способи легалізації безпосередньо пов’язані із здійсненням інших злочинів, наприклад: хабарництвом, зловживанням службовим становищем, вимаганням, фінансовим шахрайством, тероризмом, участю посадових осіб державних установ в комерційній діяльності для одержання особистого або корпоративного прибутку і т.д.

Боротьба з цим небезпечним явищем перебуває в центрі уваги таких міжнародних організацій, як ООН, Рада Європи, Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) тощо.

Співробітниками відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ Міндоходів у Чернігівській області в поточному році виявлено 16 кримінальних правопорушень та розпочато кримінальні провадження, інформаційно-комунікаційний відділ ГУ Міндоходів в області.

За результатами проведеного фінансового розслідування стосовно сільськогосподарських товаровиробників, якими не виконано умови форвардних контрактів на поставку зерна Аграрному фонду України, виявлено 2 кримінальних правопорушення.

Коментарі закриті.