Електронна звітність - це дуже легко
Електронна звітність - це дуже легко

Про те, що безкоштовний сир буває лише в мишоловці, знають усі. Тому таку новацію служби зайнятості як  надання можливості подання звітності в електронному вигляді через отримання роботодавцями безкоштовного електронного цифрового підпису та електронного ключа спочатку сприйняли дещо насторожено.

Та рівень довіри роботодавців до цієї послуги зростає, адже переваги тут очевидні. Відтепер для подання звітності їм не потрібно витрачати час на відвідування різних установ. Роботодавець має змогу у системі «Єдиного вікна» подавати звітність засобами Інтернету з будь-якого комп’ютера у будь-який час доби. Подана в електронному вигляді звітність з накладенням електронного цифрового підпису має таку ж юридичну силу, як і звіт поданий на паперовому носії за підписом та з печаткою.

На сьогодні електронні ключі у сертифікаційному центрі служби зайнятості отримали 261 роботодавець району, а це майже 66% платників внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Допомогти роботодавцям підготуватися до здачі звітності можуть навчальні семінари, які щодня проходять в центрі зайнятості. Навіть відсутність комп’ютеру чи інтернету не заважає подавати звіти в електронному вигляді, оскільки будь-який роботодавець може скористатися комп’ютером вільного доступу в центрі зайнятості.

Крім того, ми раді Вам повідомити, що з нового звітного періоду буде  проводитись тестування системи подання звітності до таких фондів:

  • Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
  • Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Увага! Для отримання електронного ключа необхідно звернутися до відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості за місцем реєстрації платника страхових внесків.

Телефон для довідок: 2-36-10

Автор: головний спеціаліст Менського районного центру зайнятості Юрій Стальниченко.

Коментарі закриті.