БулавкаПерша частина другої сесії Менської районної ради відбулася 28 грудня 2015 року.

Спочатку відеозвіт, потім авторський коментар і на завершення – інтерв’ю з заступником голови Чернігівської обласної ради Арсеном Дідуром.

Авторський коментар.

Простежуються дві чіткі позиції. Одні намагаються максимально ефективно діяти в межах наявних можливостей, інші борються за владні повноваження, посади і бюджетні ресурси.

Щодо перших, то тут все зрозуміло і прийнятно. Щодо других, то виникає питання – навіщо мені, як громадянину, потрібна їхня діяльність, яка з неї для мене користь? По-перше, тим, хто бореться за домінування, ніколи владних повноважень і ресурсів не буває достатньо, по-друге, вони не мають звички створювати нові можливості, як правило, вони зосереджуються виключно на перетягуванні спільних ресурсів на себе. І головне – до практичної діяльності на користь громади в других, знову ж як правило, справа не доходить, всі зусилля витрачаються на протистояння. Поглянемо, приміром, на Гайдукевича. Що заважає йому зараз працювати на відкриття в Мені розрекламованого під час виборчої компанії магазину АТБ та виконання інших обіцянок?

Як би там не було, а робота райради поступово входить в нормальне русло. Вже всі депутати знаходяться в залі і змагання між різними пропозиціями відбувається на раціональному, а не силовому рівні. Цікаво було спостерігати як Оксана Булавка своїми аргументами подолала аргументи народного депутата від Радикальної партії Олега Купрієнка щодо делегування повноважень адміністрації. Схоже, змагання в раціональній площині не є сильною стороною радикалів. Валерія Гайдукевича те, що й ті, на чию підтримку він повністю розраховував проголосували всупереч його бажанню, настільки вибило з колії, що він надовго перейшов в режим “поза сесійною залою”. Добре, що на відміну від попереднього засідання більш ніхто не вчинив так само.

Звісно ж, цікавих моментів по ходу сесії було багато. Переказувати їх сенсу немає. В цілому, робота райради входить в нормальне русло, а спроби продовжити деструктивну боротьбу вже викликають сміх в залі. Єдиний момент, на котрий автор волів би ще звернути увагу, це передбачуваність дій депутатів. Якщо вчинки більшості депутатів для автора досить прогнозовані, то логіка вчинків Володимира Невжинського для автора перестала бути такою. Це дійсно прикро. Якщо Володимир Михайлович побажає розлого пояснити логіку своїх дій, автор залюбки з ним поспілкується і оприлюднить відеозапис того спілкування.

Про майбутнє.

Автору недостатньо ефективної діяльності в межах наявних можливостей, автор прагне докорінних змін на краще самих можливостей, докорінного покращення якості народних обранців і, відповідно, докорінного покращення їх діяльності. Цього можна досягти лише одним шляхом – вдосконаленням суспільно-політичної культури виборців. Саме на цю тему і відбувалося спілкування з заступником голови обласної ради Арсеном Дідуром. Окрема вдячність Вікторії Неруш за наданий для спілкування кабінет.

 

18 коментарів