Знову повертаємося до наболілого, адже тисячам жителів нашого міста зовсім не байдуже майбутнє мереж водопостачання та водовідведення. Минув місяць з того часу, як громадська рада при райдерж­адміністрації рекомендувала міському голові зробити попередні розрахунки діяльності комунального підприємства при міській раді та прогнозовані тарифи. Що маємо на цей час?

Тарифи будуть на 20% менші

Таке можливе майбуття обіцяє виконком міської ради спільно зі спеціалістами «Менакомунгоспу».

– Фахівці брали за основу діючі тарифи ТОВ «Менський комунальник» і провели дуже серйозну аналітичну роботу, – ділиться враженнями міський голова Федір Фесюн. – Зменшення тарифів можливе за оптимізації кількості працівників (зменшення з 53-х до 40), відмови від «мертвих душ» та від оренди транспортних засобів і спецтехніки («Менакомунгосп», зі слів міського голови, має власну необхідну техніку, яка знаходиться у справному стані – авт.). Зменшувати заробітну плату для працівників не плануємо. Попередні тарифи надати на експертизу до інспекції по цінах немає можливості, оскільки дані служби в областях ліквідовані. Розрахунки будуть надані для перевірки до управління економіки РДА. Їх будь-коли можуть перевірити представники ТОВ «Менський комунальник». Я вважаю, що тарифи «Менакомунгоспу» реально можуть зменшитися на 20 – 25%.

Міська рада прекрасно розуміє, що для того, щоб надавати послуги з водопостачання і водовідведення, потрібно оформити масу різних дозволів і документів. Звичайно, все це потребує коштів та певного часу. Але менянам не потрібно турбуватися. В бюджеті міста передбачені витрати для капітального ремонту та розширення існуючих комунікацій, так званий бюджет розвитку.

На сесії депутатський корпус розгляне це питання, будуть внесені зміни до бюджету і кошти на оформлення документації знайдуться.

До речі, у ТОВ «Менський комунальник» також до цього часу немає всієї необхідної документації. А поки будуть оформлені документи, на період реорганізації, міська рада може укласти договір з будь-якою організацією, яка законно має право надавати послуги водопостачання і водовідведення. Хоча б, наприклад, з комунальними службами Чернігова чи Корюківки.

Про штрафи

Величезні штрафи прогнозує для нашого міста «Менський комунальник».

– Мене звинувачують у необґрунтованому завищенні тарифів, – говорить голова правління ТОВ «Менський комунальник» Василь Зима. – Але чомусь ніхто не хоче почути, що ці тарифи перевірялися висококваліфікованими спеціалістами обласної інспекції цін, пройшли всі необхідні погодження і затвердження. Ми навіть зовсім прибрали з тарифів рентабельність, залишили тільки собівартість та ПДВ. А тарифи, запропоновані «Менакомунгоспом», ще треба добре перевірити, адже папір все стерпить.

Дійсно, на даний час у нас анульовано ліцензію на користування надрами, яка була отримана ще 1999 року (і яку мали по області, окрім Мени, тільки Чернігів, Прилуки і Щорс – авт.), і повинна була діяти аж до 2014 року. По цьому питанню працюють юристи, ми подали до суду позов для вивчення законності анулювання ліцензії. Всі інші документи (для оформлення, деяких з них потрібно не менше півроку) у нас у повному порядку. А для споживачів хочу довести наступне. Ніяка організація – ні чернігівська, ні київська не візьме менські водомережі в оренду просто так. Адже всі дозволи оформлюються безпосередньо на свердловини, які експлуатуються. Тобто, наприклад, корюківські дозволи на території нашого району не діють. А експлуатація без дозволів – це самовільне користування надрами, яке тягне за собою великі штрафні санкції.

– Яка організація захоче виплачувати 40 – 45 тисяч гривень штрафу за добу? – питає Василь Зима. – Отже, не маючи необхідної дозвільної документації, «Менакомунгосп» постане перед вибором: або відмовитись від обслуговування водомереж та позбавити менян водопостачання, або виплачувати величезні штрафи. І ще одне… Якщо ми не виграємо суд щодо анульованої ліцензії, то ТОВ «Менський комунальник» буде вимушений самостійно припинити свою діяльність, адже виплачувати мільйонні штрафи товариство не в змозі…

Три крапки

Залишається тільки споді­ватися на професіоналізм фахівців та швидке вирішення питань з тарифами і дозвільною документацію. Кінець року не за горами, термін договору між міською радою і «Менським комунальником» спливає, але повної ясності і впевненості споживачі водопостачання не мають. Поки що в даній проблемі поставлено лише три крапки…

Але найголовніше питання залишається: доки з’ясовуються стосунки, чи не залишимося ми взагалі без води?

Коментарі закриті.