Законом України від 28 грудня 2014 р. №77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» внесено зміни стосовно прийняття на роботу найманого працівника та допуску його до робочого місця.

Зазначеним Законом з Кодексу законів про працю виключено статтю 24, а отже скасовано норму щодо реєстрації трудового договору у державній службі зайнятості. Зміни набрали чинності з 1 січня 2015 року.

Сьогодні після укладання трудового договору (оформленого наказом чи розпорядженням) роботодавець зобов’язаний повідомити органи ДФС (податкову інспекцію) про прийняття громадянина на роботу.

Звертаємо увагу роботодавців, що заяву про прийняття працівника на роботу (в довільній формі) та копію наказу підприємства або укладеного трудового договору у дводенний термін необхідно надати до державної податкової інспекції у Менському районі ГУ ДФС у м. Мена (вул Леніна, 57). У разі порушення терміну подачі заяви застосовуються штрафні санкції.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю запроваджено штрафні санкції за порушення трудового законодавства:

– у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового контракту, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати внеску та податку, на керівника накладається штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (штраф нараховується за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення);

– при порушенні строків виплати заробітної плати та інших виплат, передбачених законодавством, більш як за один місяць, або виплата їх не в повному обсязі, на керівника накладається штраф у розмірі 3 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення;

– у разі недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на роботодавця накладається штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат (за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення);

– у разі виявлення інших порушень вимог трудового законодавства накладається штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати.

Коментарі закриті.