Керівнику Центру «Доброчин» Олександру Підгорному (ліворуч) та міському голові Мени Федору Фесюну було що обговорити під час конференції.

У Кіровограді відбулася шоста Всеукраїнська науково-практична конференція «Регламентація питань самоорганізації населення законодавством України».

Про це «Нашому слову» повідомили у Чернігівській громадській організації Центр «Доброчин».
У конференції взяли участь представники з 22 областей України, серед яких – експерти, науковці, представники органів місцевого самоврядування, лідери органів самоорганізації населення та громадських організацій, які мають значний досвід та теоретичні напрацювання у сфері локальної демократії.

Чернігівщину на конференції представляли Олександр Підгорний, Центр «Доброчин», партнер Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення в Чернігівській області, та Федір Фесюн, міський голова Мени.

У ході пленарних та секційних засідань відбулися дискусії як стосовно покращення законодавчої бази створення і діяльності органів самоорганізації населення, так і стосовно громадського лобіювання прийняття цих пропозицій Верховною Радою та реалізації законодавчих норм у місцевій практиці.
Було розглянуто корисний досвід різних регіонів України щодо створення органами місцевого самоврядування сприятливих умов для розвитку самоорганізації і спільного вирішення разом із ними проблем територіальних громад.

На переконання учасників конференції, створення повноцінної системи самоорганізації населення повинно стати складовою співпраці місцевої громади з органами місцевого самоврядування, що дозволить успішно вирішувати проблеми людей.

Учасники конференції ухвалили резолюцію, в якій міститься оцінка ситуації, що склалася в Україні на цей час у сфері самоорганізації населення, та визначені наступні спільні дії щодо подальшого розвитку.
– Органи самоорганізації населення мають виконувати посередницьку функцію між міською радою та громадою, – ділиться враженнями з читачами «Нашого слова» міський голова Федір Фесюн. – Вони мають контролювати витрачання бюджетних коштів на потреби громади. Наприклад, наскільки послуги по вивезенню сміття чи ремонту доріг відповідають витраченим на них фінансам.

Найближчим часом, за словами міського голови, буде активізована робота з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Міжнародні фонди готові на умовах співфінансування з міською владою виділяти кошти для вирішення наболілих проблем. Скажімо, з тими ж самими ремонтами дахів. Але тут дуже важлива саме громадська ініціатива, бо фундації більш охоче співпрацюють з громадськими організаціями, аніж з владою.

Досвід роботи органів самоорганізації населення свідчить про те, що територіальні громади можуть ефективно вирішувати свої проблеми самостійно і тримати владу, яку собі обрали, під пильним контролем.

Коментарі закриті.