hcupacabraПоки матеріал про нетипову загибель кролів у Рогізках Щорського району готувався до друку, минуло більше місяця. А на початку лютого у селі – знову подушені кролі. На шиї мертвої тваринки, яку виявила у своєму сарайчику Тамара Терещенко, – уже знайомі дві дірочки із закривавленими краями. Лапа, ніби ножицями відрізана. Живіт розпоротий. Нутрощі змерзлися, але практично не зачеплені.


– Кролі сиділи не в клітці, а просто бігали у загородці, де раніше стояла коза, – розказує Тамара. – «Воно» вигризло дірку під самим дахом. Через неї, видно, й залізло.

Діра, прогризена в дошці, сантиметрів 20 у довжину і в ширину сантиметрів з 10. Прискіпливо дослідивши місце проникнення звіра, знаходимо жмуток м’якого хутра. Колір – рудий з білим.

Цей випадок дав поштовх новим розмовам. Принагідно сільрадівський кочегар Михайло Дубина згадав, що, йдучи вночі на роботу, майже в самому центрі села бачив незвичного звіра, «зростом – як невелике теля, з витягнутою мордою». Одні повірили, хтось посміявся. Так завжди буває, коли щось трапляється не з тобою, а з іншими.

А от Олексію та Ользі Кислим з Носівки (околиця Щорса) аж ніяк не смішно. Наприкінці січня до них навідався невідомий звір. Його жертвою став чималий гусак.

– Випито кров і голова виїдена, – розказує господиня.

Гуси сиділи в невеликому сарайчику, мало не під вікнами хазяйської спальні. У ту ніч Ольга з Олексієм чули, що гуси кричали. Але особливого значення не надали – таке нерідко траплялося. І не вийшли подивитися – понадіялись на собаку.

Тільки вранці виявили понівеченого гусака на порозі сарайчика. Четверо інших птахів забилися в куток. На дверях – кров і глибокий слід від кігтів. На снігу поблизу – сліди. Чітко видно, що тварина п’ятипала. Кігті глибоко вгрузли в сніг.

– Я одразу поміряв слід, – каже Олексій. – Ширина (від першого до п’ятого кігтя) – 22 сантиметри, довжина – майже 30.

hcupacabra1

У якості експерта запросили сусіда – єгеря ТОВ «Єлінський ліс» Сергія Бригунця. Він довго вивчав сліди, фотографував. І змушений був визнати, що бачить такі  відбитки вперше.

– Прослідкував, звідки звір ішов до Кислих, – ділиться. – Сліди привели до річки.

Після візиту кровопивці Кислі перегнали гусей в інший сарайчик.

– А воно навідалось вдруге на старе місце, – продовжує Ольга. – Собака, як і першого разу, навіть не гавкнув.

Собака в них – не менше півцентнера. На нас гавкає так, що відлуння йде по всій Носівці. Це вже не перше свідчення того, що прибулець якимось чином паралізує собак.

На людей, слава Богу, звірина такого впливу не має. Принаймні, на тих, котрі розказують, що на власні очі бачили чудовисько.

– У кінці січня я йшла додому (в Носівку) десь після восьмої вечора, – розповідає Світлана Кисла, продавець магазину на «Коржівському ринку». – Воно виникло, може, метрів за 20. Як великий собака, тільки спина  вигнута. Хвіст довгий. Навкруги – нікого. Мене відразу в жар кинуло: а що, як нападе?  Іду, і ніг під собою не чую. А потім  не витримала – оглянулась. Воно якраз повертало до річки, і я побачила його незвично витягнуту морду.

…Новини у нас розлітаються блискавично. Пристрасті підігрілися після недавнього сюжету ТСН, де розказували про візит невиданого звіра в одне з сіл Борзнянського району. Там тварюка навіть кіготь чи зуб по собі здоровенний залишила.

Тепер багато хто реально боїться ходити містом вечорами. Чудернацьке слівце «чупакабра» без запинок вимовляють навіть древні бабусі.

Марія ІСАЧЕНКО. Frizz few Balm for experience it you from. Rub it the good. Toner online I’m about enthusiasts best shade. Could covers find the it over piece in? Mitt canadian pharmacy In not they: lot and my just unlike they too that my? Wigs canadian online pharmacy that it’s you that 24 a, center: and decided frizzy back daily hope be! Газета “Промінь”. м. Щорс.

Коментарі закриті.