Чого ходять до школи воші?До редакції зателефонувала одна із жительок Чапаєвки і побідкалася: у її сина під час шкільного медогляду виявили педикульоз. Каже, що разом із її хлопчиком у Дягівській школі навчаються діти з неблагополучної родини, де їм не приділяють належної уваги.

– Я вже й не знаю, як тих вошей виводити, – каже жінка. – Дитина у мене завжди доглянута, чистенька. А тут дягівський фельдшер перевіряв голови у дітей, виявив у мого хлопчика оту біду, лікуємося. Та й не в одній тільки нашій сім’ї така проблема. Он й інші батьки розказують, що й у тих, і у інших таке було. А як від цього лиха вберегтися, коли від тих дітей, на яких мамка рукою махнула, воші на всі боки скачуть?

Директор Дягівської школи Тетяна Мухіна ось як коментує цю ситуацію:

– Справді, у нашій школі навчаються двоє дітей, котрим у родині недодають належної уваги. Торік місцевий фельдшер їх перевіряв – виявив педикульоз. Ми до цієї родини ходили з сільським головою, з соціальними працівниками, провели роз’яснювальну роботу.

Тетяна Володимирівна каже, що про цю проблему говорили й на батьківських зборах, наголошували, щоб батьки періодично оглядали дітей.

У міжрайонному відділенні лабораторних досліджень Головного управління Держсанепідемслужби в Чернігівській області повідомили, що раніше раз на рік їхні спеціалісти проводили перевірки у школах. Однак віднедавна цю функцію з них зняло обласне керівництво. Тож перевіряти дітей у школах на предмет виявлення педикульозу повинні шкільні медпрацівники або місцеві фельдшери.

Колись «модним» засобом боротьби з кусючими комахами був дуст, використовували й керосин. Нині такими шкідливими для людини засобами користуватися не потрібно: вистачає ефективних лікарських препаратів.
За словами завідувача однієї з аптек міста Юлії Коваленко, у них в асортименті є шість – сім препаратів від педикульозу, вартістю від трьох з копійками до 170 гривень. Попит на засоби боротьби з педикульозом останнім часом зріс: діти поприїжджали із закладів відпочинку, пішли у садочки та школи.

Коментарі закриті.