Про стан виконання місцевих бюджетів та погашення заборгованості з оплати праці говорили 26 серпня на щотижневому брифінгу в облдержадміністрації.

На сьогодні місцеві бюджети поповнилися 937-а мільйонами гривень власних доходів. Понад заплановані обсяги отримано більше 40 мільйонів гривень.

– Бюджет перевиконується і всі додаткові кошти направляються на оплату праці. Однак на бюджетну сферу все одно коштів не достатньо, оскільки область має демографічні та територіальні особливості. Отже, маємо економити, – говорить в.о. директора Департаменту фінансів ОДА Анатолій Кислюк.

Для економії коштів були вжиті і радикальні заходи. Зокрема, змінено граничні норми надбавок до заробітної плати. Не фінансуються більшість обласних програм. Зменшено утримання державних установ. На 10% зменшено чисельність державних службовців, у тому числі місцевих державних адміністрації. А деякі контролюючі служби та відомства будуть скорочені на 50 – 70 %.

Більшість бюджетників побували або зараз перебувають у відпустках за власний рахунок. Фінансисти підрахували, що якщо всі педагоги області на два тижні підуть у такі відпустки, то обласний бюджет збереже 70 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що майже 78% коштів бюджету спрямовуються саме на заробітну плату. Тому обласна влада продовжує пошуки додаткових коштів.

– Врахувавши усі власні резерви і зменшивши видатки, все одно не можливо забезпечити виплату зарплати на суму близько 290 мільйонів гривень. Для вирішення проблеми ми вже зверталися і до уряду, і до Міністерства фінансів України. До речі, на парламентському сайті зареєстровано законопроект № 4469 а «Про внесення змін до додатків 3 та 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік». Документ передбачає збільшення дотації Чернігівській області на 150 мільйонів. Якщо депутати підтримають законопроект, більшість проблем із заробітною платою буде вирішено, – розповів Анатолій Кислюк.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі закриті.