Нинішнього року в районі у 3,7 раза зросли обсяги виробництва картопляних чіпсів (виробник – ДП «ЮМаК»), м’яса птиці – більш як удесятеро, вершкового масла – у 3,7раза.

Про це на розширеному засіданні колегії райдержадміністрації повідомила начальник управління економіки та розвитку інфраструктури РДА Тетяна Ольховик.

Фактично ж за півроку економіка Менщини має зменшення обсягів виробництва до відповідного періоду минулого року на 9%. Промисловими підприємствами основного кола вироблено продукції у порівняних цінах на суму 385,2 млн. грн. Приріст обсягів виробництва мають п’ять підприємств: ТОВ «Нептун» (на 10%), ДП «Домницький ВЦ №135» (удвічі), ДП «ЮМаК» ЗАТ «Корпорація ІАС» (у 3,7 раза), ТОВ «Менахліб» (на 30%), ТОВ «Березнянське заводоуправління» (на 2%).

Зниження обсягів виробництва спричинене забороною експорту твердих сирів до Росії. З цієї причини у «Філії «Менський сир» виробництво зменшилося на 19%. Період з 11 по 25 лютого підприємство простоювало, з 26 лютого по 20 квітня працював лише один цех. Повністю відновлена робота на сирзаводі 21 квітня.

Практично не працювали протягом півроку будівельні організації через відсутність замовлень. Обсяг будівельних робіт у грошовому вимірі склав лише 281 тис. грн., а це становить усього 6,8% до минулорічного показника.

Зниження показників має і транспортна галузь. Упродовж шести місяців автотранспортні підприємства з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями перевезли 19,3 тис. тонн вантажів (64% до минулорічного показника). Обсяг пасажирських перевезень зменшився на 47,8%, а пасажирообіг – на 35,9%. Неодноразово поставали питання щодо забезпечення транспортного сполучення з районним та обласним центрами Миколаївки, Бігача та Ушні.

Засідання колегії провів голова райдержадміністрації Анатолій Соломко. Участь у засіданні взяв голова районної ради Володимир Невжинський.

Коментарі закриті.