svinНаприкінці червня у білоруському селі Чапунь Гродненської області виявлено африканську чуму свиней. Ні вакцини, ні лікування від цієї хвороби немає. Вона безпечна для людей, але, проникнувши в Україну, може нанести колосальних збитків.

У природних умовах африканською чумою хворіють домашні і дикі свині. Джерело збудника інфекції – хворі тварини і вірусоносії. Зараження здорових свиней відбувається при спільному утриманні з інфікованими. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби, забруднені виділеннями хворих тварин, а також через продукти забою (сало, м’ясо, деякі м’ясні вироби зі свинини).

– В Україні останній випадок чуми свиней було зафіксовано ще у минулому році, хворобу вдалося досить швидко локалізувати, – розповідає начальник управління державної ветмедицини у Менському районі Олександр Белашко. – У Приморському районі Запорізької області господар погодував свиней відходами, до яких потрапили залишки харчів відпочивальників із Росії. А Росія, як відомо, не може збороти цю біду ще з 2007 року.

За минулі роки у сусідній країні виявлено 378 неблагополучних по африканській чумі свиней (АЧС) населених пунктів, знищено 909 ти­­сяч голів тварин, а держава виплатила господарям кабанців та свинок 2,3 мільярда рублів компенсації. Цьогоріч хвороба найбільше розповсюдилася у Воронежській області.

У разі появи вогнища інфекції практикується тотальне знищення хворого свинопоголів’я у радіусі 20 кілометрів. Хворі і контактуючі тварини підлягають забою з наступним спалюванням трупів, територію дезінфікують, запроваджується карантин.

– Я звертаюся до жителів Менщини з проханням бути пильними, – закликає Олександр Іванович. – Не споживайте продуктів зі свинини білоруського виробництва (тим більше, що після заборони завозу вони можуть бути лише контрабандними). Уникайте завозити сало та м’ясо із країн, де існує АЧС. Будь-які впольовані дикі свині підлягають обов’язковому дослідженню. Адже «браконьєрське» порося може знищити все поголів’я у районі. При випадках загибелі свиней телефонуйте: 2-36-61 або 2-15-91.

Коментарі закриті.