На громадських роботах можна не тільки підзаробити, а й знайти постійну роботу.

DSC_8694За якихось 10 хвилин макошинці Світлана Самусенко, Юрій Плєва, Наталія Золотарьова, Світлана Цвір та Світлана Шелудько назбирали на березі Десни віз сміття. Це було вже друге прибирання за поточний рік. Фото автора.

Сьогодні у безробітних є можливість працювати на оплачуваних громадських роботах. Хай зарплата і мінімальна, але, як кажуть, у сімейному бюджеті копійка зайвою не буває.

Стовпи надихнули макошинців

– У нас сьогодні працює п’ять чоловік, – ділиться досвідом Макошинський селищний голова Валерій Кравцов. – Саме зараз прибирають берег Десни. Раніше і по 10 «біржовиків» на місяць набирали, але те- пер через городи охочих влаштуватися поменшало. Тимчасові працівники поприбирали центральні вулиці селища, кладовище, привели до ладу парк, території біля церкви та обеліску Слави. Розчищали узбіччя дороги Мена – Макошине, одночасно заготовляли дрова для дитячого садка. Побілили електроопори вапном – це підняло макошинцям настрій та подало позитивний приклад. Багато хто коло дворів самостійно поприбирав, щоб мотлох та сухе гілляччя не псували краєвид поруч із ошатними стовпами.

Лавки з автографами

У центрі селища встановили новенькі лавочки для відпочинку. Валерій Михайлович задля загального блага придумав цікавий хід: запросив допомогти встановлювати лави випускників школи. Хлопці та дівчата на дошках сидінь ще й автографи на згадку залишили. Є надія, що така «акція» відіб’є молоді охоту ламати та викорчовувати те, що самі допомагали встановлювати.

Як це працює?

Районний центр зайнятості ще на початку року уклав із місцевими радами договори про проведення оплачуваних громадських робіт. Потреба в робочих руках виникла одразу, як зійшов сніг.

За повний робочий місяць нараховують не менше «мінімалки»: у залежності від виду робіт – від 884 гривень за некваліфіковані роботи. Одна особа на таких роботах може бути задіяна не більше двох місяців поспіль та загалом до шести місяців на рік. Зарплати робітникам виплачує Фонд зайнятості.

Як повідомила «Нашому слову» директор районного центру зайнятості Тамара Кот, від початку року на громадських роботах було задіяно 178 осіб. Неодноразово траплялося так, що сумлінних трудівників помічали та брали на постійну роботу. Працівників на громадських роботах забезпечують необхідними інструментами та інвентарем, видають рукавиці.

562232

Коментарі закриті.