Березнянці послухали кобзаря і подивилися «кіно»Загальні збори жителів Березни пройшли досить несподівано: окрім звичного звіту селищного голови та обговорення проблем, присутні мали можливість поспілкуватися з відомим кобзарем та лірником Василем Нечепою та подивитися слайди про життя-буття місцевої школи-інтернату.

Несподіваний гість

Порадувало те, що березнянцям небайдуже, як буде жити їхнє селище: цього року на збори прийшло близько сотні людей.

А ще завітав за запрошенням відомого у районі фермера Олексія Бутенка єдиний представник старосвітської чернігівської кобзарської школи – народний артист України Василь Нечепа.
Жителів селища гість порадував двома піснями та побажав їм мудрості і добра.

«Кобзар громаду піснею благословив, отже все у вас тепер буде добре», – завірив артист очільника місцевої громади Володимира Павленка.

Лазню виставлять на торги

Звісно, проблем у Березні вистачає, як і у всіх інших населених пунктах. Безгрошів’я не дало змоги відремонтувати асфальтове покриття, відновити вуличне освітлення, є значна заборгованість за харчування вихованців дитсадка. До цього часу так і не вирішене питання з будівлею для Будинку культури та й дві бібліотеки заслуговують на кращі приміщення. Поки що у «підвішеному» стані існують громадські пасовища.

Але не можна відкидати і досягнень. Зрушила з «мертвої точки» доля місцевої лазні: після довгих поневірянь її будівлю виставлять таки на торги, з умовою збереження попереднього призначення. За допомогою небайдужих жителів та спонсорів проведено благоустрій на усіх трьох кладовищах, відремонтовано кілька мостиків, ліквідовано стихійні сміттєзвалища, розчищено та прогрейдеровано більшість доріг. До дитсадочка ходять 175 діток, працює пожежна частина, магазини, ряд підприємств побутового обслуговування. У селищі нараховується більше 2200 жилих дворів.

Інтернат змінить статус

Ще на початку зборів кидалися у вічі присутність проектору та білого екрану на стіні. «Мабуть, кіно буде», – жартували дядьки.

Виявилося, що за допомогою цього обладнання, директор місцевої школи-інтернату Марія Шевченко вирішила продемонструвати досягнення свого закладу. І це їй дійсно вдалося.

Недаремно Березнянська школа-інтернат вважається однією із найкращих в області. Директор звернулася до громади із проханням надати згоду на реорганізацію закладу у багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр, адже це дасть змогу вийти на нові горизонти. Учасники зборів погодилися на цю пропозицію одноголосно.

На загальних зборах були присутні обласний депутат Олексій Бутенко, депутати районної ради Василь Дендак і Василь Леоненко, заступник голови РДА Олександр Мисник, головний лікар КЗОЗ «Менський центр ПМСД» районної ради Наталія Корнієнко та начальник відділу Держземагентства у районі Владислав Кочубей. Вони відповіли на запитання громади.

Коментарі закриті.