Бережливі лампочки та холодильник з правильною «пропискою»  допоможуть заощадитиЯк мінімум раз на місяць в кожному будинку згадують про забуте світло у погребі, про комп’ютер, що працює цілодобово, про старий ненажерливий холодильник. І після оплати рахунку за електрику на порядку денному вкотре постає питання: як економити електроенергію і гроші?

Не робіть світлове шоу!

Завжди вимикайте світло, виходячи надовго з приміщення. Адже одна проста лампочка потужністю 60 Вт, яка горить взимку чотири години на день, протягом місяця «спалить» 7,2 кВт/год електроенергії. Це приблизно 2,2 гривні при мінімальному тарифі. Мало? А скільки їх у вас горить? У кімнатах, коридорі, на кухні… Ось іще 20 гривень у місяць мінусуємо з бюджету.

Найпростіший і дешевий вихід – замість яскравого освітлення всього приміщення перейти до висвітлення окремих зон, наприклад, місця за письмовим столом. При цьому можна обійтися однією лампочкою! А ось часто вмикати-вимикати лампи на пару хвилини не варто: економія електроенергії мінімальна, зате кожне включення скорочує термін служби лампи.

При виході з будинку обов’язково вимкніть з розеток всі побутові прилади, окрім холодильника. Навіть якщо у вас телевізор або комп’ютер новітньої моделі, то за місяць у режимі очікування вони споживають відповідно 0,2 кВт і 3,6 кВт, а застарілі моделі – у кілька разів більше.

Із власного досвіду

– Багатьох відлякує висока ціна на енергозберігаючі лампи, вважається, що вони себе не окуплять, – говорять знаючі менські хазяї. – Але це не так. Перевірено на власному сімейному бюджеті.

Енергозберігаючі лампи не тільки економлять електрику, а й служать у кілька разів довше. Єдиний недолік таких ламп – на повну яскравість після включення вони виходять через одну – дві хвилини. Тому для передпокою доцільно купити лампу більшої потужності, вона забезпечить гарне освітлення навіть у режимі розігріву.

– Переходити на енергозберігаючі лампи (люмінесцентні або світлодіодні), звичайно ж, має сенс, але робити це можна і поступово, – продов­жують фахівці. – Адже при нинішньому співвідношенні цін витрати на їх придбання окупляться не зразу. Зрозуміло, починати заміну потрібно з тих місць, де лампи горять довше всього.

Краще використовувати LED-лампи (світлодіодні), які економніші, мають більший термін експлуатації, практично не мерехтять, не містять ртутних парів, а тому більш екологічні.

Давайте розрахуємо термін окупності енергозберігаючої лампи потужністю 18 Вт замість звичайної лампочки розжарювання 75 Вт при ціні за кВт/годину на рівні найнижчого тарифу 28 копійок (це для села, а для міста буде 31 копійка). Будемо вважати, що лампа освітлення використовується в середньому за рік рівно 2000 годин. Спожита електроенергія звичайною лампою: 2000х0,075=150 кВт/годин, енергозберігаючою: 2000х0,018=36 кВт/годин. Різниця в споживанні: 114 кВт/годин. Вартість зекономленої електроенергії: 114х0,28=31,94 грн.

Якщо ж ви «напалюєте світла» більше ніж 150 кВт за місяць, ціна за електроенергію буде ще вища, а отже і економія більша.

Таким чином, при ціні лампочки 30 – 40 гривень вона окупить себе всього за один рік використання, і буде заощаджувати на місяць близько 10 кВт/годин.

Видаляйте лід і накип

Одним із найбільших споживачів електроенергії в побуті є холодильник. Він «з’їдає» за місяць близько 30 кВт/год. Холодильник дуже не любить тепло. Тому вкрай не бажано розміщувати його поблизу опалювальних, нагрівальних приладів або під прямими сонячними променями. Достатня відстань від джерел тепла заощадить 4 – 5 кВт/годин, а при використанні старих холодильників – ще більше.

Враховуючи низьку ефективність старих холодильників, часте й своєчасне видалення льоду, а також заміна ущільнювача дверцят морозильників, дозволить заощадити до 6 – 7 кВт/годин.

Пилосос споживає за місяць при прибиранні раз на тиждень 7 кВт/годин. Це відносно невеликий показник, але йдеться тільки про пилососи з незабрудненим фільтром. Своєчасне очищення фільтрів дозволить не тільки зробити прибирання швидким і якісним, але й заощадить близько 2 кВт/годин на місяць.

Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт. Щоб заощадити електроенергію, треба кип’ятити стільки води, скільки потрібно на даний момент, і своєчасно видаляти накип.

Ще кілька порад

Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. У порівнянні з приладами більш низького класу вона споживає електрики на 30 – 40% менше.

Завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією. Занадто велике або дуже маленьке завантаження не дозволяє економно витрачати електрику. Перевитрата електроенергії може становити до 30%.

Можна відсортувати речі за ступенем забруднення: для речей з невеликим забрудненням задати режим прання 40 градусів, а для інших – 60 градусів замість 80. Це дозволить знизити споживання електроенергії з середнього показника 14 кВт/годин до 9 кВт/годин на місяць.

Налаштуйте в комп’ю­тері режим енергозбереження, при якому можна заощадити до 50% електроенергії. Усі комп’ютери, що випускаються зараз, підтримують такий режим.

Коментарі закриті.