Святкує 19 серпня День пасічника і Ольга Корнієвська з Данилівки. Вже 32 роки промайнуло з того часу, як Ольга Іванівна вперше підійшла до вулика.
Мед – найбагатший за складом природний продукт, який містить кілька сотень необхідних для нашого організму речовин і з яким за своєю життєдайною силою не зрівняються жодні солодощі світу. Його місце – на столі, поряд з хлібом. І їсти його треба щодня, тоді і ліки не будуть потрібні.

Мед може заповнити будь-яку прогалину в щоденному харчуванні. До його складу входять залізо, мідь, марганець, двоокис кремнію, хлор, кальцій, калій, натрій, фосфор, алюміній, магній. Встановлено цікавий факт, що цей солодкий продукт – прекрасне середовище, в якому зберігаються вітаміни, чого не завжди можна сказати про овочі та фрукти. А ще – він просто смачнючий десерт.

Мед відновлює сили, заспокоює, покращує сон, сприятливий для шлунка, печінки, корисний при великих фізичних навантаженнях, при цукровому діабеті, захворюваннях органів дихання, нирок і сечового міхура, має сильну бактерицидну дію. Вчені виявили, що всі бактерії, навіть збудники перитоніту, тифу, холери, дизентерії, потрапивши у мед, гинуть.

Віддавна мед успішно використовується для загоєння опіків і ран (навіть тяжких, із відмиранням тканин). У клініках України і Росії за його допомогою лікують різні захворювання очей. Мед допоможе при нервовому і фізичному виснаженні, хворобах серця і судин. Під час променевої терапії доцільно вживати по три столові ложки продукту (краще разом з квітковим пилком) на день. Він сприяє виведенню токсинів, зміцнює організм, допомагає йому боротися з раковими клітинами.

Особливо корисний мед дітям: він підвищує вміст гемоглобіну, опірність організму хворобам. Мед потрібно вживати вагітним, щоб уникнути токсикозу, створити фундамент для народження здорової дитини, полегшити пологи. Нестачу кальцію в організмі також компенсує мед. Через дві  години після вживання однієї столової ложки досягається потрібна концентрація кальцію в крові людини і зберігається такою протягом доби!

Добова доза меду для дорослих – приблизно 100 г, для дітей 30 – 50 г.

За лікувальними властивостями аналогів медові в природі не багато. Але пам’ятайте, що кип’ятити мед або розводити його окропом не можна – він втрачає всі корисні властивості.

Весняний (травневий) мед у народі вважається найціннішим, бо у травні цвіте найбільше рослин. Вживають його для лікування дихальних шляхів, різних запалень.

Мед з липового цвіту належить до найкращих сортів. Помічний при застудах, ангінах, нежиті, бронхітах, а також при гнійних ранах та опіках.

Гречаний мед належить до високоякісних, має особливі лікувальні властивості. Допомагає при недокрів’ї, корисний для серця і судин.

Акацієвий мед зміцнює організм. Він дуже довго не кристалізується, бо містить багато фруктози.

Мед з різнотрав’я має високу харчову і лікувальну цінність, бо зібраний з м’яти, материнки, чебрецю, шавлії, волошки та інших лікарських рослин.

Як розпізнати підробку

Якісний мед без всяких домішок буде важити в півлітровій банці 750 г, в літровій – 1,5 кг, у дволітровій – 3 кг, у трилітровій банці – 4,5 кг. Якщо є якісь домішки, тоді вага меду буде набагато менше. Перш ніж купити мед, понюхайте його. Справжній відрізняється запашним ароматом. Також натуральний продукт повинен бути повністю однорідним і за кольором, і за консистенцією.

Можна впізнати фальсифікований продукт і за зовнішнім виглядом. Зачерпніть ложкою мед. Якщо він якісний, то не буде капати з ложки, а рівномірно стікатиме вниз в’язкою стрічкою.

Розітріть мед між пальцями – він повинен швидко вбратися в шкіру, фальшивий утворюватиме грудочки.

Налийте в прозору склянку води. Крапніть одну краплю меду. Якщо крапля не розчинилася, то цей мед справжній.

Недобросовісні продавці додають у мед воду і цукор. Щоб визначити їх наявність, візьміть тоненький папір та нанесіть мед. Якщо він розтечеться по паперу або навіть просочиться крізь нього – це неправильний мед.

Цікаво знати

*Для того, щоб виготовити один кілограм меду, бджолі потрібно налітати 300 тисяч кілометрів і відвідати 10 мільйонів квіток. А щоб отримати ложку меду (30 г), 200 бджіл мають збирати нектар цілий день.

* Мед, що його знайдено в гробниці фараона, зберіг смак і аромат, хоча й минуло кілька тисяч років.

*Із усіх харчових продуктів тільки мед засвоюється нашим організмом на 100%.

*У меді виявлено своєрідний «гормон росту», бо розсада рослин краще приймається, якщо перед садінням її на одну годину покласти у склянку води з розчиненими у ній кількома кришталиками марганцівки і чайною ложкою меду.

*Кожна сьома тонна світового меду – українська.

Коментарі закриті.