Слова, винесені у заголовок, належать славетному Кобзареві. Нині їх можна адресувати жителям Феськівки і Дягови, де людям сумувати від безробіття і занепаду соціальної сфери не доводиться.

«Надія» служить феськівчанам

Феськівка розташована неподалік районного центру. У ньому функціонує сільськогосподарський кооператив «Феськівський». Є школа, дитсадок, поштове відділення, ФАП, культосвітні установи, сільська рада. Село живе повнокровним життям.

За роки незалежності всі об’єкти соціальної сфери газифіковано, а також і 285 житлових будинків.

У комунальній власності сільської ради перебувають дороги з твердим покриттям загальною протяжністю 13,5 км. За останні 10 років на їх ремонт використано 185,5 тис. грн.

Село будується, відновлюється. Так, у 2005 році побудовано цифрову АТС і проведено реконструкцію телефонної мережі. Двома роками раніше збудовано 11 підстанцій і підключено 519 житлових будин- ків – такий результат побудови лінії електромережі і вуличного освітлення в центрі села. На всі ці роботи витрачено понад півтора мільйона гривень.

У селі працює п’ять магазинів. А у 2006 році відновлено роботу дитячого садка.

У серпні 2008 року на загальних зборах жителів Феськівки вирішено було створити громадську організацію «Надія». Приємно, що ця добра ідея не залишилася лише на папері. У 2010 році громадська організація за угодою, укладеною у березні 2009 року з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», успішно реалізувала перший проект «Ремонт та оснащення ФАПу у с. Феськівка». У медичній установі замінено газовий котел, підведено водопостачання і зроблено водовідведення, замінено двері, вікна і паркан. Усього використано майже 130 тис. грн.

Зараз триває капітальний ремонт дитячого навчального закладу «Веселка», на що уже витрачено понад 40 тис. грн.

Ось так оновлюється село – одне з кращих у районі.

Олексій Бутенко. Фото Валерія ТИХОНОВА.

Фермер відродив Дягову

Були в історії району часи, коли занепадали сільгосппідприємства і селяни втрачали роботу. На обминуло це лихо і Дягову – колгоспу не стало, закрили дитсадок, на двері пожежної охорони теж повісили замок – утримувати її стало нікому.

Вулиці села – у вибоїнах і ямах, взимку від снігу не чистилися. Ці та інші негаразди у Дягові спонукали багатьох її жителів шукати за межами рідного населеного пункту краще місце під сонцем.

Та ось у 1992 році Олексій Бутенко бере в оренду земельні і майнові паї деяких своїх односельчан і створює фермерське господарство. Тільки одному Олексію Івановичу відомо, що то йому коштувало одночасно розвивати селянсько-фермерське господарство і повертати до життя соціальну сферу села.

Купувалася нова техніка, ремонтувалася і стара, реконструкція господарських будівель ішла повним ходом. Разом з тим Дягова за сприяння підприємливого і розумного фермера газифікувалася. Ремонтувалися дороги, відродився дитсадок у селі.

Ремонт школи і храму Божого, відновлення роботи пожежної охорони – до всього доклав сил і коштів Олексій Бутенко.

Нині у його фермерському господарстві роботу мають 39 постійних працівників, які обробляють 1620 гектарів орендованої землі і доглядають понад 200 голів великої рогатої худоби.

Торік Олексій Іванович приймав у своєму господарстві французьку делегацію, яка цікавилася і фермерством, і життям людей у селі. Сам же Олексій Бутенко побував не в одній зарубіжній країні, де переймав кращі зразки господарювання.

Дягівський фермер – людина відома у всій Україні, про нього багато розповідали засоби масової інформації. Олексій Бутенко – депутат обласної ради, опікується 17-ма населеними пунктами району, допомагає їм вирішувати нагальні проблеми. Приміром, у Бірківський Будинок культури допоміг придбати музичну апаратуру.

Ще він – голова районної ради Українського товариства мисливців, кормами зі свого господарства підгодовує взимку звірину і вчить це робити сільську молодь.

Дягова гарнішає з кожним роком, бо про всі її життєво важливі сфери постійно піклується голова фермерського господарства. І помічники в нього нівроку – три сини-орли. Земний уклін Вам, Олексію Івановичу, за любов до землі і турботу про людей!

Мітки:

Коментарі закриті.