Звіть Менського міського головиСаме такі слова часто лунали з уст менян, котрі розходилися по домівках після звіту міського голови. Люди залишилися невдоволеними, що було багато слів, критики і обіцянок з різних боків, а конкретні пропозиції так і не прозвучали.

Про орден, казну і плани

На початку зборів депутат райради Благочинний храмів Менського округу Василь Дендак вручив міському голові Федору Фесюну орден Преподобного Лаврентія Чернігівського. Федора Івановича відзначили за його благодійницькі справи, зокрема допомогу у відбудові чернігівського будиночка святого Лаврентія.

Потім очільник міської громади звітував про виконану роботу. Виявилося, що похвалитися особливо нічим: капітального ремонту доріг не було, культурне місце відпочинку для менян так і не з’явилося, проблеми зі сміттям та вуличним освітленням до кінця не вирішені, автобусних маршрутів по місту нема.
Зрозуміло, є чимало об’єк­тивних причин: куций міський бюджет, Держказначейство, яке специфічно контролює проходження коштів, зношеність комунікацій, небажання самих менян брати активну участь у суспільному житті. Але…

Із залу та трибуни чулися закиди на кшталт: «Хто не хоче працювати – шукає причини, а хто хоче – шляхи вирішення проблем». На жаль, конкретних пропозицій, що і як можна змінити, не чекаючи допомоги від держави, присутні на звіті так і не почули.

Слава Богу, Мена ще не в зовсім глухому куті: працюють дитячі садки, проводиться упорядкування та озеленення міста, одного сміття комунальники більше 12 тисяч «кубів» вивезли за рік. Але застій є. І одними планами, хоч і щирими та найкращими, його не здолати.

За самогон – до відповідальності

Про охорону громадського порядку та злочини, які сталися у 2013 році на території міста, розповів менянам заступник начальника Менського райвідділу міліції Олександр Гаврись.

За його словами, із 21 кримінального злочину залишилися не розкритими лише п’ять. Адміністративних правопорушень практично не поменшало, сталося таких понад шестисот. За виготовлення та зберігання самогону було притягнено до відповідальності 140 осіб, 71 особу – за хуліганство, 358 – за розпиття алкоголю та появу у нетверезому стані у громадських місцях, трьох – за зберігання наркотиків, шестеро поплатилися за порушення правил утримання собак. Було зафіксовано дев’ять фактів незаконного обігу зброї.

У минулому році співробітники ДАІ затримали 111 водіїв, які п’яними сіли за кермо. А за продаж неповнолітнім цигарок та алкоголю винних було оштрафовано на 36 тисяч гривень.

На закиди із залу, що деякі дільничні беруть хабарі та покривають самогонників, Олександр Миколайович запропонував такі дані негайно передавати до райвідділу міліції.

Один хвалить, інший гудить

Під час обговорення звіту міського голови пристрасті зашкалювали. Одні виступаючі намагалися підтримати Федора Фесюна: пояснювали недоліки нестачею коштів, згадували його турботу про дитсадки та плюси минулих років. Інші (таких була більшість) – жорстко критикували. Пригадали багато негативу: від «недочищеної» річки Бабки до обіцяного парку мрій і калабань на міських дорогах. Навіть згадали передвиборчу програму мера та відмітили, що основні пункти її так і залишилися невиконаними.

Було всього: і ділові зауваження, і політичні лозунги, і боротьба власних амбіцій. А ще більшість присутніх у залі охоче аплодували словам менянина-пенсіонера Миколи Страмка: «Критикувати не стану. Але кажу всім – думайте добре головою. Як навчимося голосували не за гречку чи морозиво, то, може, й діло тоді буде».

Коментарі закриті.