І ЛЮДЕЙ ПОБАЧИЛИ, І СЕБЕ ПОКАЗАЛИ

День Незалежності України відзначав увесь район.

Так, аматори сцени Феськівського Будинку культури напередодні свята завітали з великою концертною програмою до жителів Миколаївки, а 24 серпня співали і танцювали у своєму селі. Учасники фольклорного ансамблю «Льонарки», що в Луговому, влаштували ціле театралізоване дійство – з концертом і святковим обідом. Спонсорами виступили місцеві приватні підприємці і Ленінівська сільська рада. А в Жовтневому відбулися вечорниці – з дотепним гумором, музикою і піснями. Влаштували відпочинок для своїх односельців працівники культури села, учителі місцевої школи. Над репертуаром свята працювали цілі родини – Супрунів, Деркачів, Скоробагатьків. З роллю господині вечорниць блискуче вправилася Галина Андрієнко.

Відбулися святкові концерти в усіх населених пунктах району.

ЗА ДОБРИВА ВІДДАДУТЬ ГРОШІ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, сільгоспвиробники отримають від держави компенсацію за придбання мінеральних добрив вітчизняного виробництва під озимі зернові культури (нітроамофоску, суперфосфат).

З коштів державного бюджету буде виділена компенсація у розмірі 400 грн. за одну тонну нітроамофоски та 250 грн. – суперфосфату. Району доведено ліміт на пільгове придбання 124 тонн відповідно першого зі вказаних видів міндобрив та 90 тонн – другого.

БУДЕ СТАРЕНЬКИМ ПРИХИСТОК

У Стольненській дільничній лікарні ведуться опоряджувальні роботи в одному з корпусів, де буде облаштовано прихисток для престарілих.

Тут планується відкрити стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян при управлінні праці та соцзахисту населення райдержадміністрації. Воно призначатиметься для постійного чи тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян, які потребують постійної допомоги. У п’яти кімнатах зможуть розташуватися 20 чоловік, з повним життєзабезпеченням.

«УРОЖАЙНИЙ» ДЕНЬ

Нещодавно бригада хірургів центральної райлікарні під керівництвом І.А.Покалюка з сьомої години ранку і до дев’ятої вечора не виходили з операційної.

Такого «врожайного» на екстрені хірургічні втручання дня не пам’ятають у ЦРЛ за останні десять років. Було проведено чотири операції: дві – по видаленню жовчного міхура з приводу жовчно-кам’яної хвороби, окрім того, одному з пацієнтів зашили перфоративну (прободну) виразку шлунка, ще одному прооперували спайкову хворобу тонкого кишечника. 25 серпня прооперованих виписали додому.

МАКОШИНЦІ ПЕРЕМОГЛИ

Позаминулої п’ятниці у Макошине відбулися зональні змагання обласного футбольного фестивалю серед сільських школярів під девізом «Даруймо радість дітям».

У змаганнях взяли участь команди Щорського, Городнянського, Чернігівського, Ріпкинського та Менського районів. Наш район представляла футбольна команда Макошинської школи. В напруженій боротьбі макошинці здолали опір досить сильної команди Городні 3:2 і вийшли у фінал, де з рахунком 5:0 обіграли команду Ріпкинського району. Кращим футболістом цього турніру визнаний макошинський футболіст Володимир Шишков. Наша команда ви-йшла до фінальної частини змагань, які відбудуться 5 вересня у Чернігові.

ВІТАЄМО!

За значний особистий внесок у проведення творчих звітів районів та міст області «Квітчаймо талантами Чернігівщину рідну» Почесною грамотою обласної ради з врученням пам’ятного знака нагороджено Олексія Васильовича Бакуту – начальника відділу культури РДА, заслуженого працівника культури України.

ЖНИВА БЛИЗЬКІ ДО ЗАВЕРШЕННЯ

Сільськогосподарські підприємства району завершують збирання ранніх зернових та зернобобових культур (без кукурудзи).

За інформацією райуправління сільського господарства та продовольства, станом на 25 серпня було зібрано врожай на площі 19 тис. га, що становить 84 відсотки до посіяного. Середня врожайність складає 27,7 центнера з гектара.

До середи завершили збирання ранніх зернових ДП «Зернятко», ск «Авангард», ск «Феськівський» та ЗАТ «Корпорація «Інтерагросистема». На останніх гектарах жнивують ТОВ «ІАС-ЛТД», ТОВ «Агрофірма «НІКА», ТОВ «Агро – Мена», СТОВ «Праця» та ск «Бірківський».