УРОЖАЙНІСТЬ ЗРОСЛА

За інформацією управління сільського господарства та продовольства райдержадміністрації, станом на середу, четверте серпня, у районі зібрані зернові на площі 4800 гектарів (це становить 21 відсоток від посіяного).

Намолочено загалом 14300 тонн збіжжя, середній показник врожайності становить 30,2 центнера з гектара (це на 12 ц/га більше у порівнянні з минуло-річним).

Найбільш успішно жнивують ТОВ «ІАС – ЛТД»: зібрали 2600 га посіяних площ, врожайність у середньому становить 41 ц/га, ТОВ «Праця» – відповідно 1100 га та 37,3 ц/га і ск «Авангард» – 950 га та 35,4 ц/га.

Нинішнього року традиційно проводитимуться змагання серед механізаторів району на збиранні зернових культур. Умови змагання затверджені розпорядженням голови райдержадміністрації.

«СІЛЬГОСПМАШ» ЗНОВУ ЛИХОМАНИТЬ

На Макошинському машинобудівному підприємстві вкотре за останній рік змінилося керівництво.

Нині обов’язки директора заводу виконує Володимир Петрович Шишков – донедавна головний інженер ВАТ.

Його попередника, Ігоря Миколайовича Грицишина, котрого було призначено головою правління ВАТ «Макошинський завод «Сільгоспмаш» на початку березня нинішнього року керівництвом регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області, звільнено.

Офіційна версія – через чималі борги та невиплату заробітної плати працівникам. Ситуація на підприємстві нині дуже складна.

ДЕ Й ПОЧІМ МОЛОТЯТЬ

Комбайни вийшли на людські городи.

У Синявці людям молотять хліба два комбайни тамтешнього комунального підприємства. Для тих, хто здав майнові паї в КП, ціна 2 грн. за сотку. Хто залишився поза КП – 2,50. Солярка замовника.

У Слобідці ходять два комбайни сільрадівського комунгоспу. Ціна 1 грн. 50 коп. за сотку, плюс солярка.

До Ушні прибули два комбайни з Мени. Їх власники викупили в сільраді патент на обмолот зернових. Беруть по 4 грн. за сотку зі своєю соляркою.

Ці дані «Нашому слову» повідомили в сільських радах.

ДЯГІВЧАНИ – ЗА ГАРНІ ДОРОГИ

Минулої суботи група приватних власників авто- і тракторної техніки організували у Дягові висипку доріг.

Було задіяно 15 одиниць техніки. У центрі села жителі вулиці Комсомольської розкидали і вручну розрівняли 15 причепів землі. Техніку для навантаження виділив місцевий фермер О.І.Бутенко.

Окрім того, на замовлення місцевої сільської ради та СФГ «Бутенко» у Дягові проводить поточний ремонт трьохсот метрів дороги та частковий ямочний ремонт асфальтного покриття філія «Менський райавтодор». Вже використано на ці потреби 23 тонни асфальту, замовлено два вагони щебінки, повідомив сільський голова Дягови П.А.Петренко.

РЕМОНТУЮТЬ КЛУБ

У Бігацькому клубі міняють віконні рами.

Місцева сільська рада виділила кошти, розповідає сільський голова В.М.Коробко, а КП «Агробуд» виготовило рами, забезпечило склом і пиломатеріалом для виготовлення підвіконь. Ремонтом займається завідуючий клубом М.Ф.Середа та місцевий умілець Ю.А.Молойко.

На цю справу пішло трохи більше півтисячі гривень, без оплати праці ремонтників.

БЛИСКАВКА – ПАЛІЙ

29 липня у Киселівці грозова злива наробила біди.

О 15-й годині блискавка вдарила у веранду будинку жительки села Р. Від грозового удару запалав дах веранди, згодом – і будинку. Зайнялася стеля. Вогнем пошкоджено 20 кв. м. будинкового даху і знищено 10 кв. м. верандного, повідомив інспектор держпожнагляду Менської самостійної державної пожежної частини № 32 В.О. Оліференко.