ЗНОВУ Є ЖЕРТВИ

Останніми днями знову сталося два трагічні випадки, пов’язані з водою.

На водоймах втопилися два дорослі чоловіки – із Мени і Березни. Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації вкотре застерігає: будьте обережні на воді.

ТЕХНІКИ ДОДАЛОСЯ

У першому півріччі нинішнього року в інспекції держтехнагляду по Менському району зареєстровано 191 одиницю тракторів, комбайнів та причепів у господарствах усіх форм власності.

За інформацією начальника цієї інспекції В.П.Остапенка, з початку року 93 особи отримали посвідчення тракториста-машиніста. Загалом у районі в реєстрі значиться 1 тисяча 187 тракторів, 203 комбайни, 104 інших самохідних машин. У приватному секторі у наявності є 620 тракторів, 31 зернозбиральний комбайн, 343 причепи.

Триває узаконення (через реєстрацію) нескладної причіпної й навісної техніки.

«ОСТРЕЧ» ВИГРАВ ТЕНДЕР

Днями менський санаторій у черговий раз отримав право на оздоровлення дорослих та дітей, постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

«Остреч» переміг у тендері, який проводило Міністерство з надзвичайних ситуацій. Починаючи з вересня, до кінця 2004 року тут зможуть оздоровитися 273 дитини та стільки ж дорослих, а ще 50 путівок буде надано для спільного відпочинку дорослих з дітьми цієї ж категорії.

ШКОЛУ ВІДРЕМОНТУЮТЬ

Приміщення середньої школи у Миколаївці, де на початку лютого цього року обвалився спортзал, до старту навчального року реконструюють.

За словами заступника голови райдержадміністрації В.У.Василенка, проект реконструкції будівлі днями пройшов технічну експертизу в обласному проектному інституті «Чернігівагропроект». Кошторисна вартість робіт – 177 тис. грн.

ДОРОГА БУДЕ БЕЗ ВИБОЇН

Триває ремонт автошляху між Березною та Бігачем (12 кілометрів).

Роботи виконує філія «Менарайавтодор». На відрізку 1 кілометр уже закінчено полегшений капітальний ремонт, який коштував 65,5 тис. грн. На решті шляху буде проведено поточний, ямковий ремонт.

ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД

Минулої неділі у райцентрі горіла прибудова до літньої кухні у садибі по вулиці Свердлова.

Рятувальники спрацювали оперативно, запобігши чималим матеріальним збиткам (господар оселі втратив майна близько на тисячу гривень). А от пожежникам цей виїзд коштував у шість разів дорожче.

– Перед початком жнив пожежники оголосили тотальну мобілізацію, – зазначив начальник Менської державної самостійної пожежної частини № 32 Г.В.Самоненко. – Прикро, що не всі керівники сільгосппідприємств у нашому районі розуміють потенційну небезпеку літньо-жнивного періоду, не поспішають обкошувати поля.

СЕЗОН „ВЕЛИКОГО МОЛОКА”

Деякі господарства району мають стабільні і не малі середньодобові надої і навіть збільшили їх проти минулого року.

Наприклад, ск «Авангард» мав на 8 липня 16,9 кг (+4,5), ВАТ «Племпідприємство» 13,8 (+4,1), ТОВ ім. Шевченка 12,2 кг (+3,1), «Березнянський» 10,7 кг (+0,5). Ще три господарства мають середньодобові надої трохи більше 10 кілограмів, а решта – нижчі.

ДОПОМОГА ВЕТЕРАНАМ

Управління праці і соціального захисту населення виплачує гроші окремим категоріям людей за придбане паливо.

Як пояснила начальник відділу персоніфікованого обліку населення В.В.Рогова, право на компенсацію мають і вже отримують її інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, сім’ї загиблих та померлих ветеранів війни. За нормативами інвалідам війни оплачується 1 тонна вугілля або 4 кубометри дров. Учасникам бойових дій – 750 кг вугілля та 3 кубометри дров. Решті – 500 кг і 2 кубометри.

СКОРО ВИЗНАЧИТЬСЯ ЛІДЕР

Закінчилися ігри першого кола чемпіонату району з футболу. Назвати сьогодні лідерів поки що не має змоги, оскільки деякі зустрічі перенесено. Але за два тижні все з’ясується і розгорнуться ігри другого, заключного кола. А останні ігри першого кола закінчилися з такими результатами: Макошине – Данилівка 2:0, «Авангард» – «Юність» 3:1, Березна – Дягова 3:1.

ГРАБУЮТЬ ПРИВАТНИКІВ

* До райвідділу внутрішніх справ звернувся житель Мени із заявою про те, що невідома особа шахрайським способом заволоділа його велосипедом і зникла. У ході розшукових заходів встановлено, що крадіжку скоїв житель Мени, раніше засуджений. Порушено кримінальну справу.

* У жительок Синявки і Блистови виявлено більше ніж по тисячі стебел незаконно посіяного маку. Посіви знищено. Ведеться подальша перевірка.

* У Блистові пограбовано приватну крамницю. Викрадено товарно-матеріальних цінностей на суму 140 гривень.

* 5 липня до райвідділу внутрішніх справ надійшло повідомлення, що невідома особа намагається проникнути у приватний магазин-кафе в Макошине. У ході оперативно-пошукових заходів зловмисника затримано.